PATRICK THE PAN i miłe psotkanie -  PSI FESTIWAL w Zamku Ujazdowskim

i

Autor: Materiały prasowe

PATRICK THE PAN i miłe psotkanie - PSI FESTIWAL w Zamku Ujazdowskim

2021-09-08 15:17

Pod koniec czerwca śpiewał „Mówiłem nie chcę psa…”, a dziś zaprasza na prawdziwe pieskie wydarzenie, czyli Miłe PSOtkanie. Patrick The Pan łączy siły z kinem w Zamku Ujazdowskim oraz Fundacją Rasowy Kundel, aby 12 września oddać mały hołd naszym czworonożnym przyjaciołom. Jedną z najciekawszych atrakcji wydarzenia będą projekcje filmów, w których pierwszoplanowe role odgrywają właśnie psi i zwierzęcy aktorzy – co więcej, do kina można udać się ze swoim futrzastym towarzyszem. Na miejscu czekać będą również wystawcy ze swoimi psimi gadżetami, karmami i zbiórkami na szczytne cele. Prowadzone będą również wykłady oraz warsztaty behawiorystów. Wisienką na torcie będzie krótki akustyczny występ Patricka The Pana.

Miłe PSOtkanie odbędzie się w niedzielę 12 września na przestrzeni przed Zamkiem Ujazdowskim, Jazdów 2, 00-467 Warszawa i potrwa do godziny 18:00.

Część filmowa

Pies najlepszym przyjacielem człowieka – ale czy człowiek jest najlepszym przyjacielem psa? Zapraszamy na pokazy filmów przyjmujących psią, zwierzęcą perspektywę.

Marona: psia opowieść to animacja w reżyserii Anci Damian dla widzów w każdym wieku. Pokaz o 11:00.

Zwycięzca canneńskiej Un Certain Regard z 2014 roku Biały bóg w reżyserii Kornela Mundruczo, to także pierwszy film, którego czworonożna gwiazda – pies Body – została zaproszona na scenę wraz z ludzkimi gwiazdami filmu, a następnie wyróżniona Złotą Psialmą (Palm Dog). Pokaz o 13:00.

Wzruszający wideoesej Laurie Anderson Serce psa to epitafium artystki dla Lolibelle, poruszający istotny dla współczesnego kina temat nie-ludzkiej podmiotowości. Pokaz o 16:00.

Od psiej podmiotowości przejdziemy do zastanowienia nad podmiotowością innych nie-ludzkich istot – krów, świń, kur – podczas pokazu przedpremierowego filmu dokumentalnego Gunda w reżyserii Viktora Kossakovskiego. Pokaz o 18:00.Na zakończenie tego wyjątkowego dnia obejrzymy wyjątkowy western Pierwsza krowa w reżyserii Kelly Reichardt z krową Eve w tytułowej roli. Pokaz o 20:00.

Na każdy seans można przyjść ze swoim pieskim towarzyszem. Cały dochód z biletów przekazany będzie na rzecz Fundacji Rasowy Kundel.

Co tam w środku gra - Motörhead - No Sleep 'Till Hammersmith

Część edukacyjno-warsztatowa

Podczas wydarzenia odbędzie się wykład prowadzony przez Fundację Rasowy Kundel pt. „Chcę psa! I co dalej?” O tym, jak przygotować się do adopcji, o wyborze między adopcją i kupnem psa, a także o pierwszych tygodniach z nowo przygarniętym kundelkiem.

Fundacja Rasowy Kundel od 6 lat ratuje zwierzęta w potrzebie, porzucone, cierpiące, skrzywdzone. Podczas wieloletniego pomagania zobaczyliśmy ogromną i niekończącą się skalę bezdomności. W związku z tym postanowiliśmy skupić się na działaniach profilaktycznych czyli na organizacji oraz wspieraniu akcji kastracji* w całej Polsce. Chcemy umożliwić przeprowadzenie jak największej ilości zabiegów, których wykonanie pozwoli ograniczyć nadpopulację psów i kotów a w efekcie końcowym wyeliminować problem bezdomności zwierząt w Polsce.

Będziemy mieli również okazję uczestniczyć w warsztatach prowadzonych przez szkołę Wymarzony Pies. Od prowadzących: „Aktywność fizyczna i umysłowa mają ogromną wartość w życiu naszych psiaków i mogą przekładać się na ich codzienne zachowanie. Wspólny trening z psem to fantastyczny sposób na spędzenie czasu! I właśnie dlatego coraz więcej psich opiekunów decyduje się na rozpoczęcie wspólnej pracy z psem, która nie tylko pozwala na zdobycie nowych umiejętności, ale okazuje się być świetną zabawą! W czasie otwartych warsztatów zaprezentujemy aktywności oraz psie sporty, które idealnie sprawdzają się jako urozmaicenie codziennych spacerów. Uczestnicy poznają tajniki Rally-o, Noseworku, Fitpaws i Brainworku, a także dowiedzą się jak samodzielnie rozpocząć treningi ze swoim psem w domu!”

Wymarzony pies to szkoła dla psów stworzona z myślą psich opiekunach, którzy chcą zyskać nowe umiejętności przydatne w codziennym życiu z psem, budować wzajemną relację opartą na zaufaniu i komunikacji oraz aktywnie spędzić czas ze swoim pupilem. Warsztaty poprowadzi Julia Skalska - psycholog zwierząt oraz trener psów w szkole Wymarzony pies.

Będziemy mogli również skorzystać z wiedzy szkoły Pieski Umysł, która wpadnie, aby poprowadzić wykład oraz warsztaty ruchowe. Pieski Umysł to szkoła, w której uczymy się skutecznie porozumiewać i spędzać wspólnie czas z naszym psem.

Wystawcy

Podczas wydarzenia będziemy mogli kupić gadżety, karmy lub po prostu poznać bliżej działalność firm związanych z psami dzięki wystawcom takim jak:

  • 4dogs
  • Chien-Chat Store
  • Hyena Store
  • Otwarte Klatki
  • PsiLód
  • PsiTwór
  • Psi Bufet
  • Susu
  • Sznupli