Kaczka

i

Autor: pixabay.com Kaczka

Park Szczęśliwicki - KTOŚ ZATRUŁ JEZIORKO! Udało się uratować żyjące tam kaczki [ZDJĘCIA]

2021-08-16 15:43

Specjalistyczna Jednostka Ratownictwa Weterynaryjnego opisała na Facebooku akcję ratowania zwierząt z Glinianek Szczęśliwickich. Wodę jeziorka w parku ktoś najprawdopodobniej zatruł! Więcej na ten temat dowiecie się z artykułu.

Ktoś zatruł Glinianki Szczęśliwickie! Zgłoszenie o osobie wylewającej chemikalia do wody i ledwo żywych ptakach, wpłynęło do Miejskiego Centrum Kontaktu Warszawa 19115 około 14:00 w niedzielę, 15 sierpnia. Na miejsce szybko udała się Specjalistyczna Jednostka Ratownictwa Weterynaryjnego. Oczom jej członków ukazał się przerażający widok: osiem kaczek i łabędź były bliskie śmierci. Zwierzęta zostały odłowione i przewiezione do kliniki na leczenie, ale inne schowały się w zarośla. W wodzie zauważono też pojemniki - prawdopodobnie po środkach chemicznych. Natychmiast podjęto decyzję o zabezpieczeniu terenu, a o całej sprawie powiadomiono straż pożarną i policję.

Brutalny atak na kobietę w autobusie miejskim

Szkodliwa substancja rozpłynęła się w wodzie

Do pomocy ruszyła też Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza nr 2 wyposażona w łódź. Załoga pobrała próbki wody do badania. Okazało się jednak, że substancja tak długo była w wodzie, że zdążyła się rozpłynąć - jej stężenie przestało stanowić zagrożenie.

Trwa ustalanie sprawcy

SJRW informuje, że o całej sprawie powiadomiono Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska. Tymczasem trwają czynności mające na celu wykrycie truciciela. Czy jego działanie było celowe? A może była to zwykła lekkomyślność? Tak czy siak, odłowione ptaki udało się uratować. Poniżej zobaczycie zdjęcia z akcji oczyszczania jeziorka w Parku Szczęśliwickim.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Źródło: Park Szczęśliwicki - KTOŚ ZATRUŁ JEZIORKO! Udało się uratować żyjące tam kaczki [ZDJĘCIA]