Oto nowa metoda coachingu. Postanowiono zabrać menadżerów na małpią orgie

i

Autor: freeimages.com/Iwan Beijes

Oto nowa metoda coachingu. Postanowiono zabrać menadżerów na małpią orgie

2021-08-31 12:54

Coaching ma wiele twarzy i nie zawsze są to twarze, o których chciałoby się wiedzieć albo w ogóle znać. Pewien trener postanowił zabrać pracowników jednego z biur na małpią orgię, co miało poszerzyć ich horyzonty.

Jest pewna idea, która nosi nazwę 'Małpiego zarządzania', co nawiązuje do tego, że ludzie powinni przyglądać się zachowaniu małp w ich naturalnym środowisku, by zainspirować się jak najbardziej w swoim życiu. Patrick van Veenow tak bardzo się tym zainspirował, że postanowił jak najbardziej się da, wyszkolić pracowników, inspirując się 'małpim zarządzaniem'. Problem w tym, że wszystko wymknęło się spod kontroli.

Co tam w środku gra - Lindemann - Live in Moscow

Kopulujące małpy mają poprawić jakość pracy? Chyba nie o to chodziło

Patrick van Veenow zabrał pracowników firmy McKinsey na wybieg, gdzie dwa stada małp miały się ze sobą zapoznawać, co pokazałoby, jakie są zasady i kto przejmuje władze. Zamiast tego, zwierzęta zaczęły ze sobą kopulować... Coach znalazł wytłumaczenie, twierdząc, że jest to metafora rozwiązywania konfliktu. Zarządcy firmy poprosili mężczyznę jednak, by uprzedzał wcześniej o takich sytuacjach, ponieważ może to zgorszyć pracowników. Jak widać, eksperyment się nie udał...

Sonda
Co myślisz o wchodzeniu do sklepów ze zwierzętami?