Piwo

i

Autor: Alexas_Fotos/cc0/pixabay

Ostrzeżenie GIS. Piwo z alkoholem zamiast bezalkoholowego. Pomylono etykiety!

2021-08-21 9:57

Główny Inspektor Sanitarny został poinformowany o prowadzonym przez producenta wycofaniu niewłaściwie oznakowanych butelek piwa. O jaki alkohol chodzi? Dowiesz się z naszego artykułu!

Główny Inspektorat Sanitarny poinformował o wycofaniu piwa Carlsberg Pilsner Premium 500 ml. Na niektórych butelkach zastosowano niewłaściwą etykietę główną. Piwo oznaczone jaki bezalkoholowe, w rzeczywistości zawierało 5 proc. alkoholu.

W wyniku błędu na linii produkcyjnej do niektórych butelek zastosowano niewłaściwą etykietę główną, która sugeruje, że jest to produkt bezalkoholowy, podczas gdy zawiera on alkohol w ilości 5,0% obj. Etykieta tylna jest prawidłowa, zawarte na niej informacje wskazują, że jest to produkt z zawartością alkoholu.

Możliwy zwrot produktu

Carlsberg Polska Sp. z o.o. po otrzymaniu informacji o pomyłce niezwłocznie poinformował odbiorcę, który otrzymał błędnie oznakowany produkt, tj. Jeronimo Martins Polska SA o konieczności zablokowania sprzedaży wadliwego towaru oraz wprowadził dodatkowe procedury kontrolne w celu wyeliminowania ryzyka ponownego błędu.

Zalecenia dla konsumentów:

Zgodnie z informacją na stronie internetowej producenta, w przypadku dokonania zakupu produktu ze wskazanej powyżej partii producent prosi o kontakt z infolinią Carlsberg Polska pod numerem telefonu  801 888 333 (koszt połączenia zgodnie z taryfą operatora) w celu ustalenia wymiany lub zwrotu wadliwego towaru. Konsumenci są również uprawnieni do zwrotu tego produktu w sklepie, w którym dokonali zakupu.

Sprawdź, jakie mogą być przyczyny wysypki
Źródło: Ostrzeżenie GIS. Piwo z alkoholem zamiast bezalkoholowego. Pomylono etykiety!