gospodarka

i

Autor: materiały prasowe gospodarka

Odmrażanie gospodarki po majówce: już w poniedziałek 26.04. konferencja Ministra i Premiera?

2021-04-23 11:03

Odmrażanie gospodarki po majówce: już w poniedziałek 26.04. konferencja Ministra i Premiera? Rzecznik Ministerstwa Zdrowia, Wojciech Andrusiewicz, iż być może już w poniedziałek 26.04 odbędzie się konferencja Ministra Zdrowia Adama Niedzielskiego oraz premiera Mateusza Morawieckiego podczas której ma zostać przedstawiony plan odmrażania gospodarki w maju 2021 roku. Plan odmrażania gospodarki po majówce zapowiedział już także premier.

Odmrażanie gospodarki po majówce: już w poniedziałek konferencja Ministra Zdrowia i Premiera? - Może w najbliższych tygodniach doprowadzić do tego, że wreszcie na przełomie maja i czerwca będzie można znaczną część gospodarki odmrażać” - powiedział premier Mateusz Morawiecki podczas spotkania w Lublinie w ostatni poniedziałek. Odmrożenie gospodarki po majówce ma być możliwe dzięki przyśpieszającemu programowi szczepień. W sobotę 24.04. ma zostać podana 10 milionowa dawka szczepionki w Polsce. Dzięki temu Polska ma nabrać zbiorowej odporności a co za tym idzie, po majówce, czy na przełomie maja i czerwca możliwe będzie bardzo duże odmrożenie gospodarki.

Sonda
Czy badano Cię na obecność koronawirusa?

PLAN ODMRAŻANIA GOSPODARKI JESZCZE PRZED WEEKENDEM MAJOWYM

Podczas piątkowego spotkania z mediami, rzecznik Ministerstwa Sprawiedliwości, Wojciech Andrusiewicz zapowiedział, iż już w kolejnym tygodniu, czyli przed weekendem majowym Adam Niedzielski oraz Mateusza Morawiecki przedstawią plan odmrażania gospodarki po weekendzie majowym. - Taka konferencja być może odbędzie się już w poniedziałek 26.04.. Na pewno takie zapowiedzi zostaną przedstawione jeszcze przed weekendem majowym - dodał rzecznik prasowy Ministerstwa Zdrowia. Plan odmrażania gospodarki ma zostać przedstawiony już w kolejnym tygodniu 26.04.-30.04. Jak powiedział premier niektóre elementy gospodarki mogą być odmrażane wcześniej, a niektóre później, a tempo odmrażania zależy od tempa szczepień. 

Plan odmrażania gospodarki celowo nie obejmuje jeszcze weekendu majowego. Chociaż w ostatnich dniach liczba zakażeń spada a apogeum trzeciej fali wydaje się być za nami, mimo to rząd chce aby podczas majówki Polacy nie przemieszczali się, więc dlatego gospodarka na majówkę będzie jeszcze zamrożona. Co jednak po majówce? Na razie nie podano szczegółowych konkretów. Mówi się o tym, iż wzorem innych państw, otwarte mogą zostać restauracje - jednak wstęp do nich będą miały głównie osoby zaszczepione, z negatywnym wynikiem testu czy ozdrowieńcy.

SZCZEPIENIE A ODMRAŻANIE GOSPODARKI

Premier Mateusz Morawiecki przypomniał, iż od 10 maja każdy, kto skończył 18 lat, będzie mógł się zarejestrować do szczepienia, a w drugiej dekadzie maja ruszą szczepienia w zakładach pracy i przedsiębiorstwach. Dodajemy, iż dzięki szczepieniom sytuacja może się zmienić. Minister Zdrowia Adam Niedzielski zapowiedział, iż w kolejnym tygodniu przedstawiony zostanie plan odmrażania gospodarki - ma on uwzględniać hotele oraz długo oczekiwaną branże gastronomiczną, która od dawna, działa tylko w dostawie na wynos.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: [email protected]

Mięso ze zwierząt VS mięso z roślin [TEST] | ESKA XD - Fit vlog #21
Źródło: Odmrażanie gospodarki po majówce: już w poniedziałek 26.04. konferencja Ministra i Premiera?