Dystrybutor paliwa

i

Autor: Pixaby Zdjęcie poglądowe

NOWE paliwo od 1 października i duże zmiany na stacjach. Jak to wpłynie na CENY benzyny?

2021-09-13 13:55

Nowe paliwo na stacjach benzynowych od 1 października. O co chodzi? Zmiany dotkną wszystkich kierowców, czyli tych, którzy korzystają z: diesla i benzyny. Jak będzie wyglądało nowe paliwo na stacjach? Czy to wpłynie na ceny? Sprawdźcie w naszym materiale.

Nowe paliwo na stacjach benzynowych od 1 października. Co się zmieni?

Uwaga kierowcy! Przygotujcie się na spore zmiany już za dwa tygodnie. Od 1 października pojawi się nowe, zupełnie inne paliwo na stacjach benzynowych. Zmieni się zarówno diesel, jak i benzyna - więc ta wiadomość dotyczy wszystkich kierowców. Co ważne, zmiany obejmą wszystkie stacje benzynowe, które w tym momencie przygotowują się do okresu zimowego. O co dokładnie chodzi?

Raport z Anteny 13.09

Od 1 października na stacjach benzynowych pojawi się paliwo przejściowe. Co to znaczy? Nowe paliwo na stacjach benzynowych cechuje się wyższą odpornością na niskie temperatury. To ważne szczególnie dla właścicieli samochodów typu diesel, których nie zaskoczą dzięki temu pierwsze poważne przymrozki. Olej napędowy ma bowiem inną temperaturę zablokowania filtra CFFP w różnych porach roku.

Nowe paliwo na stacjach benzynowych będzie dostępne od 1 października do 15 listopada. Wtedy nastąpi kolejne zmiana. Na stacjach benzynowych pojawi się wtedy paliwo zimowe.

Nowe paliwo na stacjach benzynowych. Czy cena paliwa pójdzie w górę?

Czy nowe paliwo na stacjach benzynowych wpłynie na ceny? Odpowiedź brzmi: nie. To jednocześnie dobra i zła wiadomość. Paliwo nie zdrożeje, ale również nie zapłacimy za nie mniej.

Sonda
Jak radzisz sobie z wysokimi cenami paliwa?
Źródło: NOWE paliwo od 1 października i rewolucja na stacjach. Będą zmiany dla kierowców!