Nowe obostrzenia w Polsce. Konferencja ministra zdrowia 11.03.2021

i

Autor: pixabay Nowe obostrzenia w Polsce. Konferencja ministra zdrowia 11.03.2021

Nowe obostrzenia w Polsce! Jakie województwa? Jest decyzja ministra zdrowia [11.03.2021]

2021-03-11 14:12

Nowe obostrzenia w Polsce? Konferencja ministra zdrowia Adama Niedzielskiego 11 marca ujawniła, czy w kolejnych województwach planowany jest lockdown związany z dynamicznym wzrostem zakażeń koronawirusem. W związku z dynamicznym rozwojem sytuacji epidemicznej nowymi obostrzeniami objęto nowe województwa.

Nowe obostrzenia w Polsce już 11 marca? Czy zamkną szkoły lub galerie handlowe w kolejnych regionach kraju? To wielce prawdopodobny scenariusz, zważając na to, że w kolejnych dniach liczba zakażeń dynamicznie wzrasta. W ciągu dwóch dni padły rekordy: w środę Ministerstwo Zdrowie poinformowało o 17 260 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. We czwartek było ich już 21 405, co oznacza, że w ciągu doby liczba zakażeń wzrosła ponad 4 tys. nowych przypadków. Z każdym dniem przybywa chorych pacjentów w szpitalach, a liczba dostępnych łóżek covidowych mocno spada. To niemal pewne, że w takich okolicznościach rząd podejmie stosowne kroki - prawdopodobnie decyzję o wprowadzeniu nowych obostrzeń i włączeniu kolejnych województw do obszaru objętego lockdownem. Obecnie dotyczy to województwa warmińsko-mazurskiego, gdzie sytuacja związana z zakażeniami pozostaje najgorsza. Od soboty, 13 marca nowym reżimem sanitarnym objęte zostanie województwo pomorskie. W ostatnich dniach sytuacja pandemiczna znacznie pogorszyła się w województwach: mazowieckim, lubuskim oraz podkarpackim. Niewykluczone, że w nich także już niedługo – prawdopodobnie od soboty, 13 marca – obowiązywać będą nowe obostrzenia.

CZYTAJ TEŻ:

Express Biedrzyckiej - Bolesław Piecha: Trzeba znosić obostrzenia

Nowe obostrzenia w Polsce – które województwa? [LISTA, ZASADY]

Decyzję o tym, czy będą nowe obostrzenia w Polsce, poznamy już dziś, 11 marca, podczas konferencji prasowej ministra zdrowia Adama Niedzielskiego. Obecny będzie na niej także rzecznik prasowy rządu, Piotr Müller, który w czwartek rano przekazał informację o planowanym wydarzeniu:

- Głównym tematem konferencji będą zasady bezpieczeństwa epidemicznego - napisał krótko Piotr Müller  na Twitterze.

O której konferencja prasowa ministra zdrowia 11 marca? Zgodnie z zapowiedzią zaplanowano ją na godzinę 14. Transmisja na żywo dostępna będzie na antenie m.in. Polsat News czy Telewizji Publicznej.

Akutalizacja, 11.03.2021

Nowe obostrzenia w Polsce! Informacje po konferencji ministra zdrowia

- Dzisiejsze wyniki wskazują, że sprawdził się czarny scenariusz dotyczący pandemii – mówił Adam Niedzielski. - Dzienna średnia z ostatnich 7 dni przekroczyła poziom 14 tys., czyli o 27% więcej niż w ubiegłym tygodniu, gdy wynosiła średnio 11 tys.

Nowe obostrzenia wprowadzane są w regionach, gdzie przekroczony został poziom parametru 40 zakażeń na 100 tys. mieszkańców. Wcześniej były to (i są) warmińsko-mazurskie oraz pomorskie. W zestawieniu znalazły się obecnie województwa mazowieckie i lubuskie. Jak zaznaczył Niedzielski, biorąc pod uwagę dynamikę rozwijającej się sytuacji epidemicznej, wprowadzenie analogicznych rozwiązań jak w warmińsko-mazurskim i pomorskim w woj. mazowieckim i lubuskim. Oznacza to, że od 15 do 28 marca obowiązywać będą następujące nowe obostrzenia:

  • Nauczanie hybrydowe w klasach 1-3;
  • Zamknięte hotele;
  • Ograniczenie działalność galerii handlowych;
  • Zamknięte kina, teatry, obiekty kultury.
Źródło: Nowe obostrzenia w Polsce! Jakie województwa? Jest decyzja ministra zdrowia