Nowe nietypowe objawy koronawirusa. Nie lekceważ ich!

i

Autor: Pixabay Nowe nietypowe objawy koronawirusa. Nie lekceważ ich!

Nowe nietypowe objawy koronawirusa. Nie lekceważ ich!

2021-08-11 11:01

Naukowcy przebadali kilka tysięcy osób i odkryli nowe nieznane dotąd objawy koronawirusa. Były to osoby, które nie miały znanych nam dotychczas symptomów choroby, a jednak chorowali na COVID-19. Lekarze apelują, aby nie lekceważyć nawet zwykłego poczucia zmęczenia, bo może być to oznaka choroby. Jakich dokładnie objawów mamy się obawiać?

Oprócz znanych nam dotychczas objawów choroby wywołanej koronawirusem, czyli utrata węchu i smaku, gorączka, czy problemy z oddychaniem naukowcy dokładają kolejne, na które musimy zwrócić uwagę, gdy poczujemy się gorzej. Są one potwierdzone badaniami na kilku tysiącach osób, które przechorowały COVID-19 mimo że nie zaobserwowały u siebie typowych symptomów choroby. Badania, które przeprowadzili amerykańscy naukowcy dotyczą jednej grupy wiekowej. Okazuje się, że tylko część społeczeństwa narażona jest na dodatkowe objawy. Eksperci wzięli pod lupę dokumentację medyczną ponad 5 tys. pacjentów różnych szpitali w USA. Na co trzeba zwrócić szczególną uwagę, gdy poczujemy się słabiej?

CZYTAJ TAKŻE: Szczepienia w sklepach i supermarketach. Kilkanaście sieci łączy siły!

Nowe nietypowe objawy koronawirusa

Senność, brak sił, zmiany nastrojów, tracenie równowagi oraz inne nietypowe objawy, które zauważymy, mogą oznaczać, że zaraziliśmy się koronawirusem - informuje New York Times.

Amerykańscy lekarze zwracają uwagę, aby nie lekceważyć podobnych symptomów choroby. Nawet, gdy nie wystąpiła u nas gorączka, utrata węchu i smaku, czy trudności z oddychaniem. Seniorzy, którzy zostali przebadani nie mieli typowych objawów, a raczej skarżyli się na lekki kaszel, pogorszenie nastroju, senność, czy nudności i biegunka.

- Ludzie spodziewają się gorączki, kaszlu lub duszności. Nasze badania stwierdziły, że objawem koronawirusa może być zmęczenie, osłabienie, trudności z chodzeniem lub apatia – mówiła Allison Marziliano, główna autorka badania.

Co więcej u 11 proc. przebadanych pacjentów zauważono problemy natury psychicznej. Niektórzy odczuwali zmieszanie, pobudzenie, zaniki pamięci. Wśród badanej grupy 5 tys. osób, nowe nieznane dotąd objawy wystąpiły u 31 proc. pacjentów w wieku 65-74 lat. W grupie wiekowej powyżej 85 lat to już 44 proc.

Jarosław Gowin wyrzucony z rządu. Morawiecki zdecydował
Sonda
Czy szczepienia na Covid powinny być obowiązkowe?
Źródło: Nowe nietypowe objawy koronawirusa. Nie lekceważ ich!