Bed In Shop, Francja, Nocleg

i

Autor: Screen/Facebook/@BedinShop Bed In Shop - inicjatywa stworzona, aby przekształcać w apartamenty nieczynne lokale w centrum miasta

Francja

Nocleg w sklepie? W tym francuskim mieście przebudowano nieczynne lokale

2024-06-20 12:29

W małym francuskim mieście Romans-sur-Isère, koncepcja "Bed in Shop" stała się rzeczywistością, a opuszczone sklepy zostały przekształcone w niezwykłe apartamenty. Ta innowacyjna inicjatywa, nie tylko przywraca życie historycznym budynkom w centrum miasta, ale również promuje zrównoważony rozwój i zaangażowanie społeczności.

"Bed in Shop" to innowacyjna inicjatywa, która ma na celu przekształcanie opuszczonych, historycznych sklepów w centrum miejscowości Romans-sur-Isère w niezwykłe apartamenty na wynajem. Każdy „sklep” jest inscenizowany w staroświecki sposób, zachowując charakter klimatu, którym charakteryzowało się pomieszczenie przed laty.

Eska Summer City Olsztyn! Wizyta w Akademii Tenisa SetPoint

Nocleg w starym sklepie? We Francji to możliwe, i to w jakim stylu

W mieście Romans-sur-Isère znajdują się tematyczne apartamenty. I tak, mamy tu chociażby apartament urządzony w starej pralni, księgarni, czy garbarni, czyli zakładzie, który niegdyś zajmował się wyprawianiem skór. Cena za noc wynosi ok. 75 euro.

Co więcej, wiele elementów wyposażenia pochodzi od lokalnych rzemieślników, który są zaangażowani w projekt rewitalizacji sklepów. Ma to na celu wspieranie społeczności i gospodarki tego regionu. Poza tym, firma poddaje recyklingowi dostępne materiały i odnawia stare meble. W cały proces zaangażowani są również młodzi, początkujący projektanci.

Źródło: Nocleg w sklepie? W tym francuskim mieście przebudowano nieczynne lokale