Nie żyje tygrysica z warszawskiego zoo. Ratu była ulubienicą odwiedzających

i

Autor: https://www.facebook.com/DrapieznikiWawZoo/photos/a.646784199031208/1618777951831823/ Zdjęcie poglądowe

Nie żyje tygrysica z warszawskiego zoo. Ratu była ulubienicą odwiedzających

2022-03-17 12:25

Nie żyje ulubienica tłumów, tygrysica z warszawskiego ogrodu zoologicznego. ,,Ratu była przewspaniałym tygrysem, charakternym i przyjaznym, pozostawia po sobie wielką pustkę w naszych sercach." - piszą opiekunowie tygrysicy w mediach społecznościowych. Więcej informacji możecie znaleźć w tym artykule.

Historia tygrysicy Ratu opublikowana została na Facebooku Drapieżniki Warszawskiego ZOO 17 marca. To wielka strata zarówno dla opiekunów, jak i odwiedzających bo Ratu była rezydentką ogrodu od 2005 roku. Poniżej możecie przeczytać, jak wspominają ją pracownicy:

Ratu przybyła do Warszawskiego Zoo w 2005 roku, jako niemal 2 letnia kocica i od razu podbiła nasze serca swoim wspaniałym charakterem. Była bardzo kontaktowa, lubiła się wylegiwać w cieniu, bawić zabawkami i "polować" na nas, gdy przechodziliśmy obok wybiegu. Po początkowych trudnościach okazała się również troskliwą mamą i odchowała 4 młodych oraz doczekała się 4 wnuków. Niestety, ukończone niedawno 18 lat dawało o sobie znać - miewała już problemy motoryczne i więcej czasu spędzała odpoczywając w wewnętrznych pomieszczeniach.W ciągu ostatnich kilku tygodni mocniej podupadła na zdrowiu i nie poprawiało się jej, pomimo naszych starań i leczenia. Podczas ostatniego badania USG, wykonanego przez dr Annę Kosiec-Tworus, odkryliśmy zmiany prawdopodobnie nowotworowe na wielu narządach, między innymi na wątrobie. Ze względu na wiek pacjentki oraz słabe rokowania leczenia musieliśmy podjąć tę najtrudniejszą dla każdego opiekuna decyzję i pozwolić jej odejść. - czytamy na Facebooku.

Finał Miss World

QUIZ: Co oznaczają te symbole na metkach ubrań?

Pytanie 1 z 12
Jeżeli na metce znajduje się taki symbol, oznacza, że ubranie należy prać:
QUIZ - co oznaczają te symbole na metkach ubrań?
Źródło: Nie żyje tygrysica z warszawskiego zoo. Ratu była ulubienicą odwiedzających