Nie żyje Jarosław Zieliński. Wybitny varsavianista przegrał walkę z rakiem

i

Autor: Facebook/Grzegorz Pietruczuk - Burmistrz Dzielnicy Bielany Nie żyje Jarosław Zieliński. Wybitny varsavianista przegrał walkę z rakiem

Nie żyje Jarosław Zieliński. Wybitny varsavianista przegrał walkę z rakiem

2021-04-28 18:40

Myślał, że to koronawirus, okazało się, że musi zmierzyć się z nowotworem. O śmiertelnej chorobie dowiedział się 11 kwietnia. Dziś burmistrz Bielan poinformował o śmierci Jarosława Zielińskiego.

Trafił do szpitala z dusznościami. Podejrzewano koronawirusa, ale diagnoza była dużo poważniejsza - naciek nowotworowy na układzie moczowo-płciowym oraz wiele ognisk w płucach, w wątrobie, oskrzelach, jelitach. O chorobie dowiedział się 11 kwietnia. Założono zrzutkę na kosztowne leczenie historyka. - Jarek jest zbyt słaby aby podać mu chemię i przeprowadzić operację. W szpitalu postawili na Nim krzyżyk ale organizujemy leczenie - pisali organizatorzy zbiórki 16 kwietnia.

Czytaj także: Zdjęcia lotnicze Warszawy - TRASA SAMOLOTU. Dajcie się uwiecznić na fotografii z powietrza

Udało się zebrać ponad 100 tysięcy złotych. Ale nie udało się uratować Jarosława Zielińskiego. O jego śmierci poinformowałburmistrz Bielan, Grzegorz Pietruczuk.

- Przed chwilą dotarła do mnie smutna wiadomość. Zmarł Jarosław Zieliński, wybitny varsavianista i historyk, nasz bielański Sąsiad i Przyjaciel.

Redaktor Zieliński od lat badał historię warszawskiej zabudowy, jej ulic, placów, pałaców i kamienic. Napisał dziesiątki książek, w tym wspaniałe dzieło „Bielany. Przewodnik historyczny”. Od wielu lat pisał także felietony poświęcone dziejom naszej dzielnicy w „Nasze Bielany”. Jego odejście jest niepowetowaną stratą dla Warszawy.

Łącze się w bólu z Rodziną zmarłego. Dziękuję też wszystkim, którzy w ostatnich tygodniach wspierali Go w walce z chorobą, wpłacając nawet najmniejsze kwoty na zbiórkę zorganizowaną przez Bliskich Jarosława Zielińskiego.

Panie Jarosławie, nigdy nie zapomnimy, ile dobrego zrobił Pan dla Bielan i Warszawy, a Pan i Pańskie książki zostaną z nami na zawsze - czytamy.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

QUIZ. Przeciętny Polak nie zna odpowiedzi na te pytania. A Ty? Nawet 5/15 to sukces

Pytanie 1 z 15
Czy można zarazić się łuszczycą poprzez kontakt z osobą chorą?
Covid zabił Piw Paw. Rozmowa z właścicielem Pubu
Źródło: Nie żyje Jarosław Zieliński. Wybitny varsavianista przegrał walkę z rakiem