Zdjęcie poglądowe

i

Autor: pixabay.com

Nauka empatii i tolerancji poprzez zabawę? Fundacja Zwalcz Nudę przekonuje, że to możliwe [GRA MIEJSKA]

2021-04-26 21:46

Wejdą w ich buty i zwalczą epidemię. To tylko niektóre z metod, jakimi w czasie gier miejskich najmłodsi będą uczyć się empatii i tolerancji. Gry organizuje fundacja Zwalcz Nudę. Kiedy się odbędą?

Nielegalny nocleg w majówkę? Sprawdziliśmy jak to zrobić. Nic prostszego!

Z myślą o osobach niepełnosprawnych i mniejszościach etnicznych

Pierwsze dwie gry miejskie zaplanowano na 8 maja w Centrum Praskim Koneser. Kolejna odbędzie się 15 maja w Ferio Wawer. Pierwsza poświęcona będzie problemom osób niepełnosprawnych. Aby zobaczyć ich perspektywę, uczestnicy dosłownie wejdą w ich buty. - Chcemy zachęcić uczestników, żeby stali się ambasadorami dostępności. Jak to ma się zadziać? Uczestnicy będą się wcielać w rolę osób zmagających się z różnymi niepełnosprawnościami. Zdradzę, że będą musieli pokonać tor przeszkód na wózku inwalidzkim, będą musieli przejść też tor przeszkód z białą laską i zasłoniętymi oczami - mówi Oliwia Kujawa z fundacji Zwalcz Nudę.

Czytaj także: Studenci ratują biznesy seniorów! Sprawdź, jak działają "Dziadkowie biznesu"

Kolejna gra będzie dotyczyła tolerancji wobec osób innych narodowości czy grup etnicznych, a także akceptacji wobec osób innej płci czy orientacji. Uczestnicy będą zwalczać epidemię. Bynajmniej nie koronawirusa. - Uczestnicy walczyć będą z epidemią nienawiści, epidemią stereotypów, hejtu i uprzedzeń pod różnym kątem. To są stereotypy dotyczące narodowości, koloru skóry, płci. Zadaniem uczestników będzie zwalczanie epidemii tych uprzedzeń. Celem gry jest poznanie perspektywy.

Dzieciaki kontra kryzys klimatyczny

Gra miejska 15 maja w Ferio Wawer poświęcona będzie walce z kryzysem klimatycznym. - Zaczynamy w Ferio Wawer, ale będziemy też przechodzić przez pobliskie lasy - mówi Krystyna Radkowska, prezes fundacji Zwalcz Nudę. - Mówimy o problemach globalnych, ale skupiamy się też na problemach lokalnych.

Jednym z elementów gry będzie stworzenie własnego lasu w słoiku. W ramach gry uczestnicy dowiedzą się, jak dbać o planetę oraz co wpływa na nią niekorzystnie. Nauczą się między innymi:

  • jak prawidłowo segregować śmieci,
  • jak rozpoznawać chronione gatunki roślin.
  • poznają odpowiedź na pytanie, dlaczego powinniśmy używać mniej plastiku i wody.

Przedstawiony zostanie problem zanieczyszczenia powietrza i tego, jak powstaje smog. Uczestnicy gry poszerzą swoją wiedzę na tematy związane z czystością powietrza, gospodarowania odpadami i wodą.

Harmonogram gier miejskich:

Zostań Ambasadorem_ką dostępności!

  • 8 maja 2021, start gry: Centrum Praskie Koneser, plac Konesera 1

Różnorodne jest piękne!

  • 8 maja 2021, start gry: Centrum Praskie Koneser, plac Konesera 1

Stań oko w oko z Kryzysem Klimatycznym

  • 15 maja 2021, start gry: Ferio Wawer, ul. Szpotańskiego 4

Gry są skierowane do rodzin z dziećmi w wieku od 7 do 12 lat. Udział w wydarzeniach jest bezpłatny, ale należy się na nie zapisać pod TYM ADRESEM.

Sonda
Czy biegasz podczas epidemii koronawirusa?

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Źródło: Nauka empatii i tolerancji poprzez zabawę? Fundacja Zwalcz Nudę przekonuje, że to możliwe [GRA MIEJSKA]