Nad Polskę nadciąga antycyklon. Czeka nas ogromny wzrost ciśnienia. Czy padnie nowy rekord?

i

Autor: Meteo IMGW-PIB/screenshot

Nad Polskę nadciąga antycyklon. Czeka nas ogromny wzrost ciśnienia. Czy padnie nowy rekord?

2022-03-15 8:50

Nad Polskę nadciąga silny antycyklon, który spowoduje zmianę prognozowanej wcześniej pogody. Okazuje się, że wichury i burze nie dotrą do naszego kraju, ale za to czeka nas ogromny wzrost ciśnienia. Prognozowany antycyklon dotrze nad Polskę pod koniec drugiej połowy tego miesiąca. Z czym będziemy się zmagać?

W najbliższych dniach nad Polską pojawi się tzw. antycyklon. Jest to potężny wyż, powodujący między innymi gwałtowny wzrost ciśnienia. Jak podaje portal dobrapogoda24.pl czeka nas stabilizacja pogody i niewielka ilość opadów. - Blokada wyżowa powoduje, że wichury, ulewy i burze nie mogą do Polski dotrzeć. Załamanie pogody pojawia się w tym czasie w innych regionach Europy, gdyż układy niżowe z frontami atmosferycznymi mają problem, aby się przemieścić do wschodniej i środkowej części kontynentu – czytamy. Najbliższe opady deszczu prognozowane są w dniach 15-16 marca, jednak nie będą one intensywne. Jedynym wyjątkiem są tereny wysokogórskie. Kolejne dni będą raczej słoneczne, jednak jest jedno „ale”. Czeka nas ogromny wzrost ciśnienia! Z czym będziemy się zmagać? Czy padnie dotychczasowy rekord?

CZYTAJ TAKŻE: Jaka będzie wiosna 2022? Czy będzie ciepło? IMGW podaje prognozy pogody na kwiecień, maj i czerwiec

Nad Polskę nadciąga antycyklon. Ogromny wzrost ciśnienia. Padnie nowy rekord?

Antycyklon obejmie swoim wpływem znaczną część naszego kontynentu, od Wielkiej Brytanii, po Polskę, Rosję i Bałkany. Kiedy spodziewać się go w Polsce? Będzie oddziaływać na nasz kraj głównie 19-20 marca. Wówczas w centrum Polski wystąpi ciśnienie do 1050-1051 hektopaskali. Podobne wartości mogą zostać odnotowane na północy. Ciśnienie, z którym przyjdzie nam się zmagać to jedno z najwyższych wartości odnotowanych w Polsce w ostatnich latach. Nie będzie to krajowy rekord. Ten w naszej historii wynosi 1064 hektopaskale

Nad Polskę nadciąga antycyklon. Stabilizacja w pogodzie do 22 marca

Antycyklon spowoduje przede wszystkim stabilizację pogody. Nad Polskę nie nadciągną wichury i burze. - Stabilne warunki pogodowe bez gwałtownych zjawisk atmosferycznych, co najmniej do około 22-23 marca – czytamy na portalu.

Źródło: dobrapogoda24.pl

Czy warto pomagać? (Ukraina)
Sonda
Czy czekasz na wiosnę i ciepłe dni 2022?
Źródło: Nad Polskę nadciąga antycyklon. Czeka nas OGROMNY WZROST CIŚNIENIA! Czy padnie nowy rekord?