Dystrybutor paliwa

i

Autor: Pixaby Zdjęcie poglądowe

Na stacjach benzynowych brakuje paliwa! Poważny kryzys trwa w Wielkiej Brytanii

2021-09-27 7:26

Rząd nie wyklucza użycia wojska. W Wielkiej Brytanii kryzys na stacjach benzynowych. Są poważne kłopoty z zaopatrzeniem w paliwo. Plan awaryjny: do transportu zostaną oddelegowani żołnierze. Dziś ta propozycja ma być dyskutowana przez członków gabinetu premiera Borisa Johnsona

Działać trzeba szybko, bo kłopot są poważne. W weekend przed wieloma stacjami benzynowymi tworzyły się długie kolejki samochodów, niektórzy kierowcy godzinami czekali na zatankowanie swoich aut. Wczoraj (26 września) przed jedną z londyńskich stacji paliw doszło do bójki. Przyczyną problemów z zaopatrzeniem jest brak kierowców cystern i panika kupujących. Bo paliwo, jako takie jest, tylko nie ma kto go rozwozić. Stąd pomysł na wykorzystanie wojskowych cystern.

Szacuje się, że w wielkiej Brytanii brakuje ok. 100 tys. kierowców ciężarówek. Powodem są wyjazdy po brexicie oraz pandemia, która na niemal rok wstrzymała proces uzyskiwania kwalifikacji przez nowych pracowników branży transportowej. W sobotę rząd brytyjski poinformował, że w październiku zamierza wydać 5 tys. trzymiesięcznych wiz dla zagranicznych kierowców ciężarówek.

Drzewo przeznaczone do wycinki przy al Ken na którym przyklejono klepsydrę
Źródło: Na stacjach benzynowych brakuje paliwa! Poważny kryzys trwa w Wielkiej Brytanii