Muzyka jako lek

i

Autor: Unsplash

Muzyka jako lek? Jeden z największych wydawców inwestuje w taki pomysł

2023-12-18 10:36

To, że muzyka leczy nie jest żadną tajemnicą. Już samo wprowadzenie pacjenta w dobry nastrój może wpłynąć na skuteczność terapii. W przyszłym roku do amerykańskich i angielskich szpitali oraz domów opieki nad seniorami mają trafić eksperymentalne playlisty.

Jak sprawdzi się listę wytwórni należących do Warner Music Group można złapać się za głowę. Wśród nich są takie klasyki jak Elektra, Atlantic czy Roardrunner. Wygląda na to, że w świecie cyfrowej dystrybucji muzyki trzeba szukać nowych sposobów na jej sprzedaż. W końcu na licencjach w internecie nie uda się zasypać dziury w zyskach po tym, co jeszcze kilka dekad temu dawała sprzedaż muzyki na nośnikach.

Na czym polega zatem innowacja, w którą angażuje się WMG? Połączył siły ze startupem MediMusic i zamierza wprowadzić do obrotu specjalnie projektowane zestawy utworów, które pomogą w leczeniu bólu, stresu oraz stanów lękowych. Wcześniej medyczny innowator dołączył do inkubatora Abbey Road Red, by móc przeprowadzić pierwsze próby swojego pomysłu na terenie Wielkiej Brytanii.

WMG wchodząc w ten sektor sprzedaży muzyki depcze po piętach swojemu największemu konkurentowi: Universal Music Group. Ten wcześniej współpracował między innymi z MedRhythms oraz Music Health, a ostatnio, jak donosi MusicAlly.com, podpisał także umowy z Thrive Global oraz SoundBrilliance. Najnowszą inwestycją UMG w ten sektor jest serwis Music Can, który ma być źródłem materiałów, teledysków, playlist i sprofilowanych stacji radiowych dla opiekunów osób z demencją.

Człowiek Warga ujawnia na co jest chory. | MELINA ESKA ROCK