Mecz Polska-Austria na Euro 2024. O której zagrają Polacy? Gdzie oglądać mecz?

i

Autor: Iwanczuk/Sport/REPORTER O której godzinie rozpocznie się mecz Polska-Austria na Euro 2024?

euro 2024

Mecz Polska-Austria na Euro 2024. O której godzinie zagrają Polacy? Gdzie oglądać mecz?

2024-06-21 15:30

Pierwszy mecz w ramach tegorocznych Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej za nami! Po raz pierwszy polska reprezentacja stanęła na murawie z drużyną Holandii i choć to drużyna przeciwna zwyciężyła, nasza kadra zebrała sporo dobrych słów na temat swojej gry i zachowania na boisku. Przed Polakami kolejny mecz, tym, razem z Austrią. O której tym razem rozpocznie się rozgrywka?

Pierwszy mecz na przypadających na ten rok Mistrzostwach Europy w Piłce Nożnej Polakom przyszło zagrać z drużyną Holandii. Nasi weszli na boisko pełni ducha walki, w efekcie czego już w piętnastej minucie pierwszego gola meczu strzelił Adam Buksa, a Holendrzy zremisowali z nami dopiero w 29. minucie, kiedy to skuteczny atak na bramkę przeprowadził Cody Gakpo. Dzięki strzałowi Wouta Weghorsta w 83. minucie drużyna przeciwna wyszła na prowadzenie.

Choć do samego końca wydawało się, że Polakom uda się przynajmniej doprowadzić do remisu, to tak się nie stało, a mecz zakończył się wynikiem 2:1 dla Holandii. Mimo przegranej, nasza drużyna spotkała się z całą masą naprawdę ciepłych słów, a nadzieje pokładane w meczu z Austrią znacząco wzrosły.

Tak dopingowano naszym w strefach kibica w Krakowie na Euro 2024! Nie przeszkodził nawet ulewny deszcz

O której odbędzie się mecz Polska-Austria?

Na drugi mecz z udziałem Polaków w fazie grupowej przyszło nam poczekać kilka dni. Rozgrywka z drużyną Austrii odbędzie się już w piątek 21 czerwca, tym razem o godzinie nieco późniejszej, niż z Holandią. Mecz Polska-Austria rozpocznie się o godzinie 18:00.

Mecz Polska-Austria na Euro 2024 - gdzie oglądać?

Gdzie oglądać mecz? Transmisja ponownie będzie miała miejsce na antenie TVP1 i TVP Sport. Rozgrywkę będzie można oglądać również w streamingu za pośrednictwem TVPSPORT.PL, aplikacji mobilnej, smart TV i HbbTV. Start studia będzie miał miejsce już o godzinie 15:00 (na antenie TVP1 rozpocznie się o 17:30), a prowadzącym będzie Mateusz Borek, w roli ekspertów natomiast pojawią się Jakub Błaszczykowski, Łukasz Fabiański, Jakub Wawrzyniak oraz Łukasz Piszczek i Artur Wichniarek (boisko). Mecz Polska-Austria komentować będą Dariusz Szpakowski i Grzegorz Mielcarski.

Sprawdź najlepsze memy z meczu Polska-Holandia: