Koronawirus w Polsce: Minister Niedzielski opowiedział o zmianach i obostrzeniach - 5.03.2021

i

Autor: Marcin Gadomski / Super Express Koronawirus w Polsce: Minister Niedzielski opowiedział o zmianach i obostrzeniach - 5.03.2021

Mazowsze ZAMKNIĘTE! Minister zdrowia ogłosił LOCKDOWN. Będą nowe obostrzenia. Co się zmieni?

2021-03-11 14:38

Lockdown w województwie mazowieckim. Od poniedziałku, 15 marca na Mazowszu będą NOWE OBOSTRZENIA. Taka jest decyzja Ministra Zdrowia Adama Niedzielskiego. Wszystko przez rosnący wskaźnik zakażeń koronawirusem w województwie mazowieckim. Jakie obostrzenia będą obowiązywał? Szczegóły w naszym artykule.

Lockdown na Mazowszu. Województwo mazowieckie zamknięte. Będą nowe obostrzenia

To już pewne. Będzie lockdown na Mazowszu. Minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował właśnie na konferencji prasowej o zaostrzeniu środków w województwach mazowieckim i lubuskim. Od poniedziałku, 15 marca, zamknięte będą:

  • hotele,
  • baseny,
  • kina,
  • teatry,
  • muzea,
  • galerie handlowe (z wyjątkiem aptek, sklepów spoż.,
  • nauczanie hybrydowe w klasach I-III szkół podstawowych.

Te zasady mają obowiązywać co najmniej do 28 marca. Nie ma jednak pewności, że nie zostaną przedłużone jeśli liczba zakażeń w tych województwach nie będzie malała.

- Mamy do czynienia cały czas z dynamicznym rozwojem pandemii i trwałym trendem, który przekłada się na przyspieszające obłożenie łózek w szpitalach. W tym tygodniu przyrost obłożenia łóżek to ponad 2,5 tys., tydzień temu było to 2 tys. - powiedział na konferencji Adam Niedzielski. Minister zdrowia zapewnił, że do województw mazowieckiego i lubuskiego zostaną wysłane maseczki ochronne dla obywateli.

Raport z Anteny 11.03
Sonda
Czy zaszczepisz się na koronawirusa?
Źródło: Mazowsze ZAMKNIĘTE! Minister zdrowia ogłosił LOCKDOWN. Będą nowe obostrzenia. Co się zmieni?