Marsz Niepodległości 2020. Rafał Trzaskowski ZAKAZAŁ organizacji marszu

i

Autor: Marcin Wziontek zdjęcie ilustracyjne

Marsz Niepodległości nielegalny od 2021? Powodów jest kilka

2020-11-13 12:48

Nie może być na to przyzwolenia i nie będzie przyzwolenia - tak o agresji na ulicach podczas Marszu Niepodległości mówią politycy Koalicji Obywatelskiej. I składają wniosek o delegalizację stowarzyszenia, którego liderem jest Robert Bąkiewicz. Nie pierwszy raz. Bo na przestrzeni ostatnich lat takie pisma były składane już co najmniej kilkukrotnie. Bez efektu. Ale, jak mówi Marcin Kierwiński, będziemy to robić do skutku.

Marsz Niepodległości nielegalny od 2021? Powodów jest kilka. Delegalizacji stowarzyszenia chce między innymi Koalicji Obywatelskiej, która składa wniosek w tej kwestii. Jak mówi Marcin Kierwiński, będziemy to robić do skutku:

- Złożymy wniosek do prokuratora generalnego o to, aby wystąpił do sądu o delegalizację stowarzyszeń Marsz Niepodległości oraz ONR. Takie ekscesy, jakie miały miejsce na warszawskich ulicach nie mogą się powtarzać. Państwo musi reagować. - tym bardziej, że - jak dodaje Monika Wielichowska - z każdym rokiem tzw. Marsz Niepodległości przybiera na sile.

Delegalizacji marszu niepodległości chce też Lewica. Szef klubu zapowiedział ponowienie wniosków w tej sprawie, bo wcześniejsze - podobnie jak te Koalicji Obywatelskiej - nie dały efektów.

Murale na Politechnice Śląskiej
Źródło: Marsz Niepodległości nielegalny od 2021? Powodów jest kilka