Magda Linette

i

Autor: East News Linette - Anisimova O KTÓREJ GODZINIE gra Linette dzisiaj Wimbledon Polka czeka na pierwszy mecz KIEDY gra Linette - Anisimova GODZINA DATA

Magda Linette pokonała liderkę światowego rankingu i awandowała do III rundy French Open!

2021-06-03 13:10

Magda Linette awansowała do trzeciej rundy wielkoszlemowego French Open po kreczu liderki światowego rankingu tenisistek Australijki Ashleigh Barty przy stanie 6:1, 2:2 dla Polki. Magda Linette odniosła więc dziś największy sukces w swojej zawodowej karierze.

Barty już przed rozpoczęciem paryskiej imprezy miała kłopoty z biodrem. Dały one o sobie jej znać także podczas meczu pierwszej rundy oraz w czwartek. W trakcie obu spotkań korzystała z przerwy medycznej.

Zajmująca 45. miejsce na liście WTA Linette nigdy wcześniej nie odniosła zwycięstwa nad rywalką z czołowej "10" tego zestawienia. Była to jej czwarta konfrontacja z zawodniczką będącą w danym momencie pierwszą rakietą świata. Z młodszą o cztery lata Australijką zmierzyła się teraz po raz pierwszy.

29-letnia poznanianka powtórzyła swój najlepszy wynik w Wielkim Szlemie. Poprzednio do trzeciej rundy dotarła w 2017 roku.

Trening sportów walki

O pierwszy w karierze występ w 1/8 finału w Wielkim Szlemie zagra z rozstawioną z "25" Tunezyjką Ons Jabeur.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: [email protected]

Sonda
Euro 2021 - czy Polska wyjdzie z grupy?
Źródło: Magda Linette pokonała liderkę światowego rankingu i awansowała do III rundy French Open!