Stadion Legii

i

Autor: fot. Ilona Saratovkina Stadion Legii

Legia Warszawa zmienia dyrektora sportowego - wiemy, kto zastąpi Kucharskiego

2021-12-27 10:50

Wojskowi zakończyli współpracę z Radosławem Kucharskim. Dyrektor sportowy Legii Warszawa żegna się z klubem po fatalnej rundzie jesiennej. Na stronie legionistów poinformowano już, kto zastąpi go na stanowisku.

Radosław Kucharski nie jest już dyrektorem sportowym Legii Warszawa. Klub poinformował o zakończeniu współpracy w poniedziałek, 27. grudnia. Obowiązki na tym stanowisku pełnił od 2018 roku, kiedy to zastąpił Ivana Kepčija. W ostatnich miesiącach Kucharski był pod ostrzałem. Wiele osób to właśnie jego obarcza winą za fatalną sytuację klubu w rundzie jesiennej. Zarzuca się mu złe prowadzenie polityki transferowej i nieodpowiednią komunikację ze sztabem szkoleniowym (chodzi między innymi o nieodbieranie telefonów od Marka Gołębiewskiego, gdy ten zdecydował się na rezygnację z posady trenera). Mimo to decyzja może się wydawać zaskoczeniem. Kucharski był bowiem w bardzo dobrych stosunkach z Dariuszem Mioduskim. Klub ogłosił też nazwisko nowego dyrektora sportowego. To Jacek Zieliński. Więcej szczegółów w dalszej części artykułu.

Najważniejsze wydarzenia w 2021 roku

Jacek Zieliński nowym dyrektorem sportowym Legii Warszawa

Na stronie Legii Warszawa ogłoszono, że nowym dyrektorem sportowym zostaje Jacek Zieliński. Były piłkarz z klubem związany jest od 1992 roku. Wcześniej mówiło się, że Zieliński może zająć posadę dyrektora sportowego w Jagiellonii Białystok. Najwyraźniej jednak Wojskowi już wcześniej szykowali stanowisko właśnie dla niego.

W komunikacie czytamy, że Zieliński będzie miał pełną decyzyjność i odpowiedzialność za cały pion sportowy, w tym obszar pierwszej i drugiej drużyny, skautingu, akademii, politykę transferową i trenerską. Cytowany w ogłoszeniu prezes klubu stwierdził, iż zastąpienie Kucharskiego nie jest tylko odpowiedzią na kryzys. To zmiana koncepcji zarządzania najważniejszego obszaru klubu - powiedział Mioduski. Jednocześnie podziękował wcześniejszemu dyrektorowi sportowemu za lata wspólnej pracy i życzył mu powodzenia w dalszej karierze.

Źródło: legia.com

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Źródło: Legia Warszawa zmienia dyrektora sportowego - wiemy, kto zastąpi Kucharskiego