Nawrocki

i

Autor: PAP / Leszek Szymański Nawrocki

Legia Warszawa straci nową gwiazdę? Potężny klub zainteresowanym młodym zawodnikiem

2021-10-02 12:35

W czwartek, 30 września, Legia Warszawa wygrała swój drugi mecz w fazie grupowej Ligi Europy. Cały klub prezentował świetną grę, ale wyróżniało się szczególnie kilku zawodników. W śród nich młody gwiazdor drużyny. Okazuje się, że zwrócił na siebie uwagę klubu z Bundesligi.

Legia Warszawa znakomicie radzi sobie w Lidze Europy! Pierwsze od czterech lat występy w rozgrywkach rangi kontynentalnej, rozpoczęła od dwóch zwycięstw. Najpierw pokonała 1-0 Spartak Moskwę podczas wyjazdowego spotkania, a potem powtórzyła wynik w meczu z Leicesterem City rozgrywanym przy Łazienkowskiej 3 w czwartek, 30 września. Szczególnie drugie z tych starć cieszyło kibiców Wojskowych. Podopieczni Czesława Michniewicza prezentowali naprawdę wspaniały futbol. Nie tylko potrafili stawić opór "Lisom", ale też byli gotowi na odważne ataki i kontry (skrót meczu tutaj). Wśród bohaterów czwartkowego meczu, oprócz zdobywcy bramki, Mahira Emreliego i zastępującego Boruca Cezarego Miszty, wymienić należy jeszcze jednego zawodnika - Maika Nawrockiego. To właśnie on zwrócił na siebie uwagę silnego klubu ze swojej rodzimej Bundesligi.

Mamy brązową wodę w kranach.

Nawrocki do Bayeru Leverkusen? Klub zainteresowany obrońcą

Postawa Nawrockiego w meczu z Leicesterem nie była jednostkowym przypadkiem. Ten zaledwie 20-letni zawodnik od początku zachwycał grą. Legia Warszawa wypożyczyła go z Werderu Brema na rok z opcją wykupu za 1,5 mln. euro. Piłkarz urodził się i wychował w Bremie, jednak zdecydował się nosić barwy Polski - gra w młodzieżowej reprezentacji kraju. Obrońca nie był więc kimś anonimowym. Czesław Michniewicz chwalił zaś Nawrockiego za umiejętność wytrzymywania presji ważnych spotkań i gotowość do kontratakowania z pozycji obrony.

Według Przeglądu Sportowego, występy Polaka w Legii zainteresowały giganta Bundesligi - Bayer Leverkusen, będącego aktualnie na drugim miejscu w lidze. Byłby to dla młodego zawodnika kolejny wielki skok. Jak zachowa się Legia Warszawa? Stołeczny klub zapewne nie będzie chciał, by to Werder zarobił na obrońcy. Najbardziej prawdopodobne jest wiec skorzystanie z prawa wykupu usług Nawrockiego przez Legię, a później odsprzedanie go z zyskiem gigantowi z Leverkusen jeszcze w tym samym oknie transferowym.

Źródło: przegladsportowy.pl

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Źródło: Legia Warszawa straci nową gwiazdę? Potężny klub zainteresowanym młodym zawodnikiem