Marek Papszun

i

Autor: PAP / Tomasz Wojtasik Marek Papszun

Legia Warszawa - Papszun zastąpi Gołębiewskiego latem?

2021-10-28 10:05

Po zwolnieniu Czesława Michniewicza, nowym trenerem Legii Warszawa został Marek Gołębiewski. Wiele osób sądzi jednak, że to tymczasowy selekcjoner, a klub ostrzy zęby na Marka Papszuna. Czy trener Rakowa Częstochowa latem przejdzie do Wojskowych?

Marek Gołębiewski to nowy trener Legii Warszawa. Posadę objął po zwolnionym w poniedziałek, 25 października, Czesławie Michniewiczu. Gołębiewski dotychczas trenował drugą kadrę Legii. Jego zadaniem jest teraz przede wszystkim wyciągnięcie drużyny z kryzysu - Wojskowi zaliczają bowiem fatalny sezon w Ekstraklasie, a wizja spadku jest coraz wyraźniejsza. Pierwszy sprawdzian nowego szkoleniowca to zaplanowany na czwartek, 28 października, mecz ze Świtem Sklowin. Choć wyzwanie stojące przed Gołębiewskim jest duże, wiele wskazuje na to, że nie zagrzeje on miejsca jako selekcjoner pierwszej drużyny. Od dawna mówi się bowiem o tym, że Legia Warszawa chce ściągnąć na Łazienkowską 3 Marka Papszuna, który obecnie jest trenerem Rakowa Częstochowa. Kiedy władze klubu mogłyby zrealizować taki plan? Prawdopodobnie latem 2022 roku.

Świt Skolwin gotowy na przyjęcie Legii

Kiedy Legia Warszawa ściągnie Papszuna?

Marek Papszun jest obecnie jednym z najlepszych trenerów w piłkarskiej Ekstraklasie. Świadczą o tym wyniki, które osiąga z Rakowem Częstochowa. Dość powiedzieć, że klub pod wodzą Papszuna zwyciężył Puchar i Superpuchar Polski w sezonie 2020/21. Obecnie Raków Częstochowa idzie łeb w łeb z Lechem Poznań w Ekstraklasie i ma spore szanse na triumf. Nic więc dziwnego, że Legia Warszawa na poważnie myśli o jego zatrudnieniu.

Wojskowi mogliby sobie na to pozwolić. Legia Warszawa jest najbogatszym klubem w lidze i - mimo słabych wyników - ma największe możliwości, także jeśli chodzi o grę na poziomie europejskich rozgrywek. Początkowo mówiono, że Legioniści będą chcieli zatrudnić Papszuna jeszcze zimą. Serwis sport.pl wskazuje jednak, że bardziej prawdopodobne jest to, że mógłby objąć drużynę latem 2020. roku. Dziennikarze podają kilka argumentów. Po pierwsze, Papszun jest z Rakowem na fali wznoszącej i ani klub, ani trener nie myślą o zmianach w takim momencie. Poza tym wywalczenie mistrzostwa Polski z Rakowem byłoby dla Papszuna osiągnięciem podnoszącym jego prestiż. Ponadto, Papszun w Rakowie jest od ponad 5 lat. Jego kontrakt wygasa dopiero po sezonie 2021/22. Klub liczy na zamknięcie rozdziału owocnej współpracy mistrzowskim osiągnieciem.

Przejście Papszuna do Legii latem jest bardzo prawdopodobnie nie tylko przez wzgląd na wyżej wymienione przyczyny. Trener jest warszawiakiem i praca w rodzinnym mieście musi być dla niego atrakcyjna. Jeśli uda mu się sięgnąć po mistrzostwo Polski, będzie zaś miał kolejną kartę przetargową, która podniesie cenę jego usług.

Czy Gołębiewski może zostać w Legii Warszawa?

Oczywiście, jak to w piłce nożnej, nic nie jest przesądzone. Możliwy jest także scenariusz, w którym Marek Gołębiewski przedłuża kontrakt z Legią Warszawa. Wszystko zależy od wyników, jakie uda mu się osiągnąć z klubem. Jeśli nowy selekcjoner okaże się kimś, kto umie zapanować nad głowami, sercami i nogami zawodników, prezes Mioduski będzie mógł chcieć dalej korzystać z jego doświadczenia.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Źródło: Legia Warszawa - Papszun zastąpi Gołębiewskiego latem?