Stadion Legii.

i

Autor: Marcel flickr.com Stadion Legii.

Legia Warszawa - Dzieci zamiast ultrasów na "Żylecie"

2021-08-25 14:29

"Żyleta", jak zwana jest trybuna północna stadionu Legii Warszawa, to miejsce, które tradycyjnie zajmują najbardziej zagorzali kibice Wojskowych. Tym razem zamiast nich pojawią się tam... dzieci. Jaki jest tego powód? Dowiecie się tego z artykułu.

Legia Warszawa walczy o udział w fazie grupowej Ligi Europy. Przeciwnikiem stojącym na drodze do celu jest Slavia Praga. Po remisie 2 - 2 na wyjeździe, czas na rewanż w Warszawie. Drugie spotkanie w ramach eliminacji do LE zaplanowano na czwartek, 26 sierpnia. Ten mecz będzie wyjątkowy, gdyż z trybuny północnej, zamiast dopingu ultrasów Wojskowych, usłyszymy... głosy dzieci! Najmłodsi zajmą miejsca na "Żylecie", jak zwykło się mówić o trybunie najzagorzalszych kibiców. Skąd ta zmiana? Okazuje się, że to kompromisowe rozwiązanie wywalczone przez zarząd Legii Warszawa. Chodzi o zakaz nałożony niedawno przez UEFA.

Poszukiwany złodziej i koń

Dzieci zasiądą na Żylecie podczas meczu Legia Warszwa - Slavia Praga

26 sierpnia "Żyleta" będzie rozbrzmiewała dopingiem z dziecięcych gardeł. To rozwiązanie, które Legia Warszawa wywalczyła po karze nałożonej przez Komisję Kontroli, Etyki i Dyscypliny UEFA (CEDB) za zachowanie kibiców podczas rewanżowego meczu z Dinamem Zagrzeb w ramach eliminacji do Ligi Mistrzów. Przewidywała ona całkowity zakaz wstępu na "Żyletę" podczas najbliższego meczu na stadionie przy Łazienkowskiej 3. Kara została nałożona za oprawę, którą ultrasi Legii przygotowali podczas meczu z Dinamem Zagrzeb. Na trybunie północnej, 10 sierpnia, użyto materiałów pirotechnicznych (flary), które są zakazane podczas meczu. Dodatkową sankcją była grzywna za niedrożne przejścia komunikacyjne w trakcie spotkania. Warszawski klub złożył odwołanie od tej decyzji. Udało się uzyskać zgodę, by podczas meczu ze Slavią Praga na trybuny mogły wejść zorganizowane grupy dzieci.

Dzieci obejrzą mecz za darmo

Jak dowiadujemy się ze strony legia.net, w ramach grupy zorganizowanej zaproszone zostały wszystkie placówki edukacyjno-wychowawcze, stowarzyszenia, fundacje, parafie, kluby sportowe itp. skupiające dzieci do 14. roku życia. Zgłoszone grupy dzieci wejdą na mecz na podstawie bezpłatnych biletów. Przypomnijmy, że rewanżowy mecz Legia Warszawa - Slavia Praga zaplanowano na 26 sierpnia. Początek o 21:00.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Źródło: Legia Warszawa - Dzieci zamiast ultrasów na "Żylecie"