Legia Warszawa

i

Autor: PAP / Leszek Szymański Legia Warszawa

Legia Warszawa bez szans na Mistrzostwo Polski? Te wyliczenia pozbawiają złudzeń

2021-11-03 13:08

Obecną sytuację w Legii Warszawa można określić jednym słowem - fatalna. Głównym zadaniem klubu zdaje się być teraz wyjście z kryzysu. A czy ma choćby cień szansy na wywalczenie Mistrzostwa Polski? Cóż, statystyki mówią same za siebie.

Legia Warszawa zmaga się z wielkim kryzysem. Klub przegrał 8 z 11 spotkań w piłkarskiej Ekstraklasie. Ostatnią porażkę Wojskowi ponieśli w starciu z Pogonią szczecin (2:0). Odzwierciedleniem tragicznej sytuacji w lidze jest to, co dzieje się wewnątrz klubu. Najpierw, przez złe wyniki, z posadą pożegnał się Czesław Michniewicz. Jego następca, Marek Gołębiewski, stoi przed zadaniem wyprowadzenia drużyny na prostą, ale i jego pozycja nie jest pewna - mówi się bowiem o ściągnięciu Marka Papszuna z Rakowa Częstochowa. Do tego wszystkiego dochodzą oskarżenia Mattiasa Johanssona i spory z Wojciechem Kowalczykiem. Czy w takiej sytuacji Legia Warszawa może liczyć na wywalczenie Mistrzostwa Polski? Trzeba powiedzieć to wprost - nie. Potwierdzają to wyliczenia serwisu euroclubindex.com, gdzie określono procentowe szanse Legii na triumf.

Zabiegi ginekologii estetycznej likwidujące wstydliwe problemy po porodzie

Legia praktycznie bez szans na Mistrzostwo

Złośliwi mogliby powiedzieć, że szanse na zwycięstwo Legii Warszawa w lidze są porównywalne z szansami na trafienie szóstki w totka. Takie stwierdzenie niewiele osbiegałoby od prawdy. Specjaliści z euroclubindex.com, którzy zajmują się między innymi piłkarskimi statystykami, obliczyli prawdopodobieństwo sięgnięcia przez Wojskowych po Mistrzostwo Polski na 1,2%. Oczywiście są kluby (np. Warta Poznań, Górnik Łęczna), które mają 0% szans, jednak dla Legii, która poprzedni sezon kończyła z kolejnym najważniejszym tytułem w Polsce, 1,2% oznacza w praktyce tyle, że piłkarze będą oglądać, jak ktoś inny unosi puchar. Najprawdopodobniej będzie to Raków Częstochowa (35,5%) lub Lech Poznań (32,6%).

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Źródło: Legia Warszawa bez szans na Mistrzostwo Polski? Te wyliczenia pozbawiają złudzeń