Gaz pieprzowy

i

Autor: pixabay.com / Daniel Petre flickr.com Gaz pieprzowy

Ktoś PRYSKA GAZEM PIEPRZOWYM w psy i ich właścicieli - niepokojące doniesienia z Parku Skaryszewskiego

2021-07-27 15:11

Na jednej z warszawskich lokalnych grup w mediach społecznościowych pojawił się bardzo niepokojący komunikat. Jego autor donosi o mężczyźnie, który w Parku Skaryszewskim spryskał gazem pieprzowym jego i jego psa. Więcej szczegółów w artykule.

Uwaga na spacery z psem w Parku Skaryszewskim - to ostrzeżenie płynące z komunikatu, który pojawił się na facebookowej grupie zrzeszającej mieszkańców Gocławia. Czytamy w nim o mężczyźnie, który spryskał gazem pieprzowym psa i jego właściciela w Parku. Choć informacje te wciąż nie zostały potwierdzone, lepiej zachować ostrożność. Park Skaryszewski jest jednym z ulubionych miejsc mieszkańców i mieszkanek Pragi-Południe. Codziennie można spotkać tam ludzi z psami. Jeśli więc rzeczywiście pojawił się tam ktoś, kto zdolny jest do zaatakowania gazem pieprzowym, lepiej mieć się na baczności, trzymać czworonoga na smyczy, lub po prostu wybrać inne miejsce na spacer. A co wiadomo o samym zajściu? O tym w dalszej części artykułu.

Wparował do Żabki z bronią w ręku

Ktoś pryska gazem w psy i ludzi - mieszkaniec Gocławia ostrzega

Na facebookowej grupie Gocław pojawił się wpis przestrzegający przed około 50-letnim mężczyzną, który użył gazu pieprzowego pryskając w psa. Następnie miał zrobić to samo wobec właściciela. Ten opisał zajście w komunikacie, który trafił na stronę. Czytamy w nim:

UWAGA ZWIERZOLUBNI!!! Po Parku Sakryszewskim chodzi chudy, rudy facet po pięćdziesiątce i psika gazem łzawiąco-duszącym na psy, mimo, że samo prowadzi rudego pieska. Uwaga na potwora, bo jak właściciel spryskanego psa ma pretensje, to dostaje w twarz gazem. Jeszcze mnie pali twarz.

W komentarzach pod postem autor napisał, że zajście miało miejsce we wtorek, 27 lipca, około 7:30. Wpis znajdziecie tutaj. Sprawa prawdopodobnie nie została zgłoszona policji. Warto jednak potraktować ostrzeżenie poważnie i podczas spacerów po Parku Skaryszewskim uważać na siebie i swojego czworonoga.

Mapa zagrożeń dla właścicieli psów

To kolejne niepokojące doniesienie z Pragi-Południe. Niedawno pisaliśmy i problemie trucia psów na Saskiej Kępie. Jedna z mieszkanek przygotowała specjalną mapę zagrożeń, na której zaznaczono miejsca, gdzie właściciele i właścicielki psów muszą uważać na swoje zwierzęta.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Źródło: Ktoś PRYSKA GAZEM PIEPRZOWYM w psy i ich właścicieli - niepokojące doniesienia z Parku Skaryszewskiego