Krzysztof Penderecki odszedł rok temu i ciągle nie został pochowany! Jak to możliwe?

i

Autor: screen: https://youtu.be/vwImX18AS_E

Krzysztof Penderecki odszedł rok temu i ciągle nie został pochowany! Jak to możliwe?

2021-03-12 9:45

Śmierć Krzysztofa Pendereckiego była ogromną strata dla polskiej muzyki i cały czas trudno uwierzyć, że kompozytora nie ma już z nami. Okazuje się, że mimo upływu roku od śmierci kompozytora, ten ciągle nie został pochowany!

Krzysztof Penderecki odszedł 29 marcia 2020 roku w wieku 86 lat, w swoim domu w Krakowie. Śmierć kompozytora była ogromnym ciosem dla polskiej kultury. Jak podała Interia, mimo upływu roku od śmierci artysty, ten nadal nie został pochowany! Jak to możliwe?

Eska Rock szybkie pytania KASIA LINS

Krzysztof Penderecki nadal nie został pochowany. Jak to możliwe?

Sytuacja jest spowodowana pandemią koronawirusa, przez co kompozytor cały czas nie został pochowany. Prochy artysty mają zostać złożone w Panteonie Narodowym w kościele św. Piotra i Pawła w Krakowie. Pogrzeb miałby mieć charakter państwowy i zaproszonych miałoby zostać wielu gości zagranicznych. Niestety, wszystko uniemożliwia pandemia i do czasu ceremonii, prochy kompozytora zostały umiejscowione w kościele św. Floriana w Krakowie. Kiedy można spodziewać się pogrzebu? Realnie mówi się o maju 2021, jednak nikt nie jest w stanie jednoznacznie potwierdzić daty.

Muzyka w PRL-u

Pytanie 1 z 10
Pierwszą Damą PRL-u nazywano: