Krzysztof Krawczyk

i

Autor: AKPA Krzysztof Krawczyk

Mural Krzysztofa Krawczyka na Ursynowie - dzielnica chce upamiętnić swoją gwiazdę

2021-04-08 9:38

5 kwietnia 2021 zmarł Krzysztof Krawczyk - jedna z największych gwiazd polskiej muzyki rozrywkowej. Piosenkarz przez lata żył i tworzył na Ursynowie. Teraz mieszkańcy dzielnicy chcą uczcić piosenkarza w wyjątkowy sposób. Planowany jest mural upamiętniający artystę. Szczegóły znajdziecie w naszym artykule.

Krzysztof Krawczyk zmarł 5 kwietnia 2021 roku. Wcześniej piosenkarz chorował na COVID-19. Śmierć gwiazdora była wstrząsem dla polskiej sceny muzycznej i słuchaczy w całym kraju. Artysta w ciągu swojej trwającej kilkadziesiąt lat kariery wylansował takie przeboje, jak "Chciałem być", "Za tobą pójdę jak na bal", "Parostatek" czy "Bo jesteś Ty". Muzyk mieszkał i tworzył w warszawskiej dzielnicy Ursynów. To miejsce było dla niego szczególnie ważne, o czym świadczy chociażby to, że poświęcił mu dwie swoje piosenki: "Witamy na Ursynowie" oraz "Znalazłem Ciebie na Ursynowie". Teraz mieszkańcy dzielnicy chcą uczcić pamięć o Krzysztofie Krawczyku. Pomysł na wyjątkowe uhonorowanie Krzysztofa Krawczyka wyszedł od Macieja Antosiuka, radnego dzielnicy Ursynów. Według jego wizji, godnym upamiętnieniem byłby mural umieszczony na jednym z budynków.

Krzysztof Krawczyk nie żyje

Mural Krzysztofa Krawczyka na Ursynowie

Tuż po tym, gdy media zaczęły przekazywać wiadomość o śmierci Krzysztofa Krawczyka, Maciej Antosiuk zamieścił na swoim Facebooku wpis poświęcony artyście:

Ogromna strata i smutek. Odszedł od nas Krzysztof Krawczyk. Legenda polskiej sceny muzycznej. Artysta przez kilka lat mieszkał na Ursynowie. Nagrał też 2 piosenki o naszej dzielnicy. Niech spoczywa w pokoju. Będzie mi Go brakowało. Myślę, że Krzysztof Krawczyk zasługuje na godne upamiętnienie np. poprzez mural na jednym z ursynowskich bloków. Co o tym myślicie?

Pomysł spotkał się z aprobatą władz dzielnicy. Robert Kempa, burmistrz Ursynowa, w jednej z rozmów powiedział, że zrealizowanie pomysłu będzie wymagało znalezienia spółdzielni mieszkaniowej, która zgodzi się udostępnić przestrzeń na jednym ze swoich budynków. Dodał, że pomocne byłoby też zorganizowanie zrzutki i załatwienie dofinansowań.

Murale na Ursynowie

Mural Krzysztofa Krawczyka na Ursynowie doskonale wpisałby się w koloryt dzielnicy słynącej z murali. Swoje wizerunki na ścianach budynków mają tu już Kazimierz Deyna i Zofia Stryjeńska, a także postaci fikcyjne: dozorca Anioł z serialu "Alternatywy 4" oraz inżynier Karwowski i Maliniak z "Czterdziestolatka"

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Źródło: Mural Krzysztofa Krawczyka na Ursynowie - dzielnica chce upamiętnić swoją gwiazdę