Krzysztof Krawczyk

i

Autor: WBF Krzysztof Krawczyk

Krzysztof Krawczyk nie żyje! Marek Sierocki wspomina swojego przyjaciela

2021-04-06 11:08

Krzysztof Krawczyk nie żyje. Ta informacja nie schodzi z czołówek tytułów w całej Polsce. W wielkanocny poniedziałek 5 kwietnia 2021 roku zmarł Krzysztof Krawczyk. W sieci cały czas pojawiają się kondolencje, a przyjaciele muzyka wspominają go w sentymentalnych wpisach. Marek Sierocki - akordeonista, muzyk, dziennikarz i wieloletni dyrektor Festiwalu w Opolu również nie kryje swojego żalu z powodu tragicznych, poniedziałkowych informacji.

Krzysztof Krawczyk zmarł 5 kwietnia. Niespodziewana informacja o śmierci artysty zaszokowała wielu. Udało nam się porozmawiać z Markiem Sierockim, który wielokrotnie współpracował z Krzysztofem Krawczykiem. Dziennikarz muzyczny w pięknych i poruszających słowach wspomina artystę.

Marek Sierocki wspomina Krzysztofa Krawczyka

Informacja o tym, że Krzysztof Krawczyk nie żyje wstrząsnęła Polską. Przyjaciel wyjątkowego wokalisty - Marek Sierocki, wspomina artystę. Jego niezwykle szczere słowa trafnie podsumowują dokonania Krzysztofa Krawczyka. - Twórczość Krzysztofa jest niezwykła. To człowiek, który świetnie czuł się w różnych stylistykach muzycznych. Będzie nam go naprawdę brakowało. Przyznam, że ciężko mi mówić o nim w czasie przeszłym. Mówi się często, że nie ma ludzi niezastąpionych. To nie prawda. Krzysztof jest dowodem na to, że jednak tacy ludzie są - on był jednym z nich, jednym z tych nie do zastąpienia - opowiada o swoim przyjacielu Marek Sierocki.

Krzysztof Krawczyk nie żyje

Dziennikarz wraca do momentów współpracy z ikoną polskiej muzyki. Obaj współtworzyli jeden z najpopularniejszych festiwali piosenki polskiej. To wtedy poznali się znacznie bliżej i to o tych chwilach Sierocki mówi łamiącym się głosem. 

Marek Sierocki o współpracy z Krzysztofem Krawczykiem

Marek Sierocki opowiedział też o współpracy z Krzysztofem Krawczykiem podczas organizacji festiwalu w Opolu. - Cały czas widzę go w Sopocie kiedy byłem szefem tych festiwali. Krzysztof Krawczyk występował tam ze swoimi recitalami. To była wielka i ogromna przyjemność pracować z tym człowiekiem. Bez jakichkolwiek problemów dogadywaliśmy się w sprawie tego jak to ma wyglądać. To też wielka zasługa jego wieloletniego managera (Krzysztofa Kosmali - przyp. red.) oni byli jak bracia. Krzysiek był niezwykłego uroku człowiekiem. Nie mogę pogodzić się z ta informacją - kontynuuje swoją wypowiedź dla serwisku eskarock.pl Marek Sierocki.   

Niestety żal po odejściu Krzysztofa Krawczyka nie ma końca. Nadal z całego świata do Polski i rodziny artysty spływają kondolencje i wyrazy współczucia. Krzysztof Krawczyk był artystą, na którego muzyce wychowały się pokolenia Polaków. 

Dokończ piosenkę Krzysztofa Krawczyka!

Pytanie 1 z 10
"Za Tobą pójdę jak na bal, nie obejrzę się. Nikt mnie nie zatrzyma ____________"