Targi VIVELO 2024

i

Autor: Materiały prasowe

Wydarzenie

#Kryminał, #Psychologia, #LiveCooking - atrakcyjne strefy tematyczne na Targach Książki i Mediów VIVELO na PGE Narodowym

2024-03-27 14:39

W dniach 16-19 maja 2024 r. już po raz drugi na PGE Narodowym odbędą się Targi Książki i Mediów VIVELO. Przestrzeń największego stadionu w kraju zostanie podzielona na autorskie strefy, odwiedzający będą mogli z łatwością zlokalizować ulubionych pisarzy i twórców, udać się na wybrane panele i warsztaty i zanurzyć się w przestrzeni dedykowanej danemu tematowi.

Strefa #Kryminał

Strefa #Kryminał to unikalne miejsce, w którym czytelnicy w towarzystwie pisarzy, detektywów i profilerów będą odkrywali tajemnice, analizowali dowody i zgłębiali mroczne zakamarki ludzkiej psychiki. Strefa będzie połączeniem praktycznej wiedzy z intrygującą rozrywką, a odwiedzający będą mogli doświadczać kryminalnych historii na różne sposoby – biorąc udział w detektywistycznej grze albo poddając się badaniu wariografem. W strefie #Kryminał będzie można spotkać najpoczytniejszych mistrzów tworzenia intrygujących fabuł, zaskakujących zwrotów akcji i piekielnie wciągających postaci.

Strefę #Kryminał odwiedzą: Terry Hayes – autor powieści „Pielgrzym” oraz scenarzysta filmów „Plan lotu” z Jodie Foster, „Z piekła Rodem” z Johnym Deppem, „Godzina zemsty” z Melem Gibsonem, Katarzyna Puzyńska, Wojciech Chmielarz, Kinga Wójcik, Max Czornyj a na specjalne zaproszenie Targów przyleci mistrz grozy Graham Masterton.

Targi VIVELO 2024

i

Autor: fot. Stuart Simpson Terry Hayes

Strefa #Psychologia

Strefa #Psychologia to przestrzeń, w której miłośnicy literatury będą mogli wejść w fascynujący świat emocji i meandrów ludzkiej psychiki. Nie zabraknie paneli i dyskusji na temat wellbeing, work-life balance czy refleksji nad spojrzeniem w głąb siebie. Ze specjalistami, ekspertami, lekarzami i psychiatrami spojrzymy na człowieka holistycznie i poszukamy odpowiedzi na pytanie czy istnieje instrukcja obsługi zdrowia psychicznego.

Rozwój mózgu nastolatka wyłoży dr Aleksandra Piotrowska, dr hab. Jacek Wasilewski opowie jak uwolnić się od zaklęć, które rzucono na nas w dzieciństwie a dziennikarka Renata Kim pochyli się nad swoimi rozmowami z osobami niebinarnymi. A także: Agnieszka i Grzegorz Święch - którzy znaleźli się na liście Forbes 100 Osób wspierających edukację seksualną w Polsce, Marta Niedźwiecka tworząca podcast „O Zmierzchu”, Karol Jachymek, Joanna Gutral i Katarzyna Kucewicz.

Targi VIVELO 2024

i

Autor: Materiały prasowe Marta Niedźwiecka

Strefa #LiveCooking

Strefa #LiveCooking to przestrzeń, w której można spotkać autorów książek kulinarnych, poszerzyć wiedzę i zainspirować się od tych, którzy gotują na co dzień. Tajskie dania zaprezentuje znana z telewizji Daria Ładocha, Matteo Brunetti – twórca podcastu „Bondziorno” –  promować będzie kuchnię włoską a Volodymyr Testardi – autor książki „Kolacja ze śniadaniem. Przepisy na idealną randkę” – zaprezentuje dania, które najlepiej smakują jedzone we dwoje. Katarzyna Błażejewskiej-Stuhr i Urszula Minorczyk pochylą się nad dietą planetarną a Wiktoria Mazur podzieli się najsmaczniejszymi przepisami na keto posiłki. Do tego przepisy na szybkie słodkości, dania wegetariańskie i wegańskie. Podczas tych pachnących spotkań będzie okazja do spróbowania potraw przygotowanych na miejscu a także możliwość zakupu książek kulinarnych ulubionych autorów.

Targi VIVELO 2024

i

Autor: Materiały prasowe Matteo Brunetti
Targi VIVELO 2024

i

Autor: Materiały prasowe Volodymyr Testardi

Partnerem strategicznym Targów Książki i Mediów VIVELO jest właściciel sklepów Media Expert i www.mediaexpert.pl