Krwiobieg Warszawa

i

Autor: fot. screen YouTube Honorata Krzywoń / https://www.youtube.com/channel/UC6mdPkXy7sbjxsg_7EJJ90g Krwiobieg Warszawa

Krwiobieg Warszawa 2021 - kiedy jest charytatywny bieg w stolicy? [DATA]

2021-06-15 8:53

W poniedziałek, 14 czerwca, obchodziliśmy Światowy Dzień Krwiodawcy. Z okazji tego święta już niedługo odbędzie się charytatywny bieg "Krwiobieg Warszawa". O wydarzeniu poinformował w poniedziałek miejski ratusz. Więcej na ten temat przeczytacie w artykule.

Krwiobieg Warszawa 2021 - DATA

W sobotę odbędzie się charytatywny bieg "Krwiobieg Warszawa" - poinformował miejski ratusz z okazji przypadającego w poniedziałek, 14 czerwca, Światowego Dania Krwiodawcy. Krwiobieg Warszawa 19.06 to czwarta edycja biegu w stolicy. Krwiobieg Warszawa powstał z inspiracji cyklu biegów, które odbywają się w Krakowie od 2013 r. pod nazwą Krwiobieg Kraków i organizowane są przez Małopolski Oddział Okręgowy PCK. - Bieg jest kierowany do bardzo szerokiej grupy: od dzieci, poprzez osoby zaczynające swoją przygodę z bieganiem, seniorów, miłośników Nordic Walking na biegaczach kończąc - informują organizatorzy.

Tak kibice odśpiewali hymn Polski przed meczem ze Słowacją

Krwiobieg Warszawa - w tym roku każdy znajdzie coś dla siebie

W tym roku przygotowano aktywność dla wszystkich, którzy chcą wesprzeć cel charytatywny biegu, ale nie mogą uczestniczyć w wydarzeniu 19 czerwca. Aktywność jest przeznaczona dla dzieci i dorosłych, minimalny dystans do pokonania to 1 km, który uczestnicy mogą pokonać w dowolnej formie - biegnąc lub idąc. Uczestnicy mogą wybrać dowolną lokalizację i pokonać dystans w sobotę lub w niedzielę. Szczegóły i link do zapisów znajduje się na stronie: http://krwiobiegwarszawa.pl/.

Światowy Dzień Krwiodawcy obchodzony jest 14 czerwca w dzień urodzin dr Karla Landsteinera, który w 1901 r. odkrył grupy krwi ABO, a w 1930 roku otrzymał za to nagrodę Nobla. Święto ustanowiono w 2004 r. aby uhonorować wszystkich ludzi, którzy bezinteresownie dzielą się z potrzebującymi darem życia jakim jest krew.

Źródło: PAP

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Źródło: Krwiobieg Warszawa 2021 - kiedy jest charytatywny bieg w stolicy? [DATA]