Koronawirus w Polsce: Wróci regionalizacja obostrzeń. Które regiony zagrożone?

i

Autor: pixabay.com, zdjęcie ilustracyjne Koronawirus w Polsce: Wróci regionalizacja obostrzeń. Które regiony zagrożone?

Koronawirus w Polsce: Wróci regionalizacja obostrzeń. W których powiatach będą obostrzenia?

2021-08-24 16:54

Możliwy powrót do regionalizacji obostrzeń - zapowiedział minister zdrowia Adam Niedzielski. Resort zdrowia przewiduje, że w najbliższych dniach liczba nowych zakażeń koronawirusem znacznie wzrośnie i konieczne będzie podjęcie zdecydowanych działań. W których regionach zostaną wprowadzone obostrzenia?

Raport z Anteny 24.08, godz 10.00

W najbliższych dniach należy spodziewać się znacznego wzrostu zakażeń koronawirusem. Ministerstwo Zdrowia przyznało, że planuje wprowadzić regionalizacje obostrzeń. Podano konkretne wytyczne.

Czwarta fala koronawirusa: W których powiatach będą obostrzenia?

- Przy wprowadzaniu obostrzeń covidowych będzie podział na strefy na poziomie powiatów. Będzie przeskalowanie liczby zakażeń. Brany pod uwagę będzie też stopień wyszczepialności – poinformował minister zdrowia Adam Niedzielski podczas konferencji prasowej.

Czwarta fala koronawirusa: Czerwone i żółte strefy

Resort zdrowia zapowiedział, że ponownie będzie obowiązywał podział na czerwoną i żółtą strefę. Tym razem jednak nie w obrębie województw, ale w obrębie powiatów. Jak zaznaczył, na obszarze województw są duże dysproporcje w poziomie zaszczepienia w powiatach miejskich i wiejskich.

Czerwona i żółta strefa [WSKAŹNIK ZAKAŻEŃ]

Według wstępnych wyliczeń powiaty będą trafiały do żółtej strefy przy 12 zakażeniach na 10 tysięcy osób, a do czerwonej strefy przy 24 zakażeniach na 10 tysięcy. Wysoki poziom zaszczepienia będzie przenosił dany powiat do niższej strefy.

Trzecia dawka szczepionki - jest oficjalna rekomendacja

Podczas konferencji prasowej przyznano także, że jest wstępne zielone światło dla trzeciej dawki szczepionki przeciw Covid-19. Jak zaznaczył Adam Niedzielski, podanie trzeciej dawki szczepionki przeciw COVID-19 to kwestia tygodni. Oficjalne stanowisko rady medycznej ma zostać wypracowane jeszcze dziś lub jutro. Na ostatnim posiedzeniu rady medycznej stwierdzono, że są grupy, które w pierwszej kolejności mogłyby przyjąć trzecią dawkę szczepionki. To m.in. osoby z zaburzeniami odporności. Ostateczne decyzje zapadną jednak po oficjalnym stanowisku ekspertów.

Ile masz mentalnie lat?

Pytanie 1 z 6
Czego byś nigdy sobie nie wybaczył?
Źródło: Koronawirus w Polsce: Wróci regionalizacja obostrzeń. W których powiatach będą obostrzenia?