Korki na zamkniętej ulicy. Tak jest przy ulicy Zgoda

i

Autor: Pixabay

Korki na zamkniętej ulicy. Przy ul. Zgoda nikt nie zwraca uwagi na zakaz ruchu

2021-09-03 17:05

Zamknięta ulica... i korki. Tego można spodziewać się przy ulicy Zgoda w Warszawie. Tam - mimo zakazu ruchu w obu kierunkach - nie brakuje kierowców chcących skrócić swój przejazd w stronę Kruczej czy Szpitalnej.

TOP 3 samochody polskiej policji | ESKA XD - Prosto z salonu #30

Korki przy ulicy Zgoda

Korki na zamkniętej drodze. Taki widok można zobaczyć przy ulicy Zgoda w Śródmieściu. Jak w mediach społecznościowych zauważył stołeczny aktywista Kuba Czajkowski z Miasto Jest Nasze - pomimo zamknięcia ulicy przez Zarząd Dróg Miejskich, samochodów na niej nie brakuje. Przy drodze stoi znak informujący o zakazie ruchu w obu kierunkach, ale to nie odstrasza kierowców.

- Każdy kierowca, który tam wjeżdża, wie, że łamie przepisy. Nas też to wkurza, natomiast ZDM zajmuje się utrzymaniem dróg. Nie mamy mundurowych, którzy z pałką i bloczkiem mandatów kontrolowaliby przestrzeganie przepisów prawa drogowego. To jest zadanie policji i straży miejskiej - mówi rzecznik prasowy drogowców, Jakub Dybalski

Czytaj także: SZKOŁA ZAMKNIĘTA z powodu zakażenia koronawirusem?! Jest pierwszy przypadek zarażenia wśród uczniów [3.09.21]

QUIZ. 77 rocznica Powstania Warszawskiego. Przekrojowy test wiedzy o bohaterach

Pytanie 1 z 20
O której godzinie wybuchło Powstanie Warszawskie?

Korki przez remont placu Pięciu Rogów

Mundurowi podkreślają, że interwencji nie brakuje. - Odnotowaliśmy około 15 zgłoszeń na Komendzie Rejonowej Policji. Policjanci wspomagają straż miejską, która jest głównym organem zajmującym się nieprawidłowym parkowaniem - mówi Gabriela Putyra z Komendy Stołecznej Policji.

Strażnicy miejscy od początku czerwca wystawili w tym miejscu prawie sześćdziesiąt mandatów i zapowiadają zwiększenie liczby patroli. Ulica Zgoda została zamknięta przez remont placu Pięciu Rogów. Jednak po jego skończeniu, ulica nie doprowadzi już - jak teraz - do Kruczej i Szpitalnej, a jedynie do budynków znajdujących się przy drodze.

Czytaj także: Wraca cykl "Mistrzowie Parkowania". Sprawdź, jak źle parkują kierowcy w Warszawie [ZDJĘCIA]

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Jak przygotować się do gali FAME MMA? | ESKA XD - Fit vlog #30
Źródło: Korki na zamkniętej ulicy. Przy ul. Zgoda nikt nie zwraca uwagi na zakaz ruchu