Kometa nad Warszawą?

i

Autor: Fot. screen YouTube Savv Fabb / https://www.youtube.com/channel/UCf_Y0e1i9BJ7vY0WnZB6vWw / pixabay.com Kometa nad Warszawą?

KOMETA NAD WARSZAWĄ 11.08 - wiemy, co to było! [WIDEO]

2021-08-12 10:19

Trzy ogniste kule - taki widok zszokował w środę, 11 sierpnia, mieszkańców i mieszkanki Warszawy. Niecodzienne zjawisko na niebie przypominało komety lub wielkie meteory wpadające w atmosferę. Czym były w rzeczywistości? Odpowiedź Was zaskoczy!

Kometa nad Warszawą? Takie pytanie musieli sobie zadawać wszyscy, którzy w środę, 11 sierpnia, zauważyli niecodzienny widok na nocnym niebie - ognista kula z długim warkoczem przelatywała na tle gwiazd. Po chwili rozpadła się na troje i każdy świetlisty punkt poleciał w inna stronę. W Internecie od razu zaroiło się od nagrań wideo, na których uwieczniono ten widok. We wpisach publikowanych między innymi na Facebooku, ludzie wzajemnie informowali się o zjawisku i pytali, co to może być. Ogniste kule mogły przypominać płonące w atmosferze meteory. Były jednak zbyt wolne, jak na tzw. "spadające gwiazdy". Innym skojarzeniem były komety. Te przelatują jednak w ogromnych odległościach od ziemi i pojawiają się regularnie. Czym zatem były płomieniste zjawiska nad Warszawą? Odpowiedź może Was zaskoczyć!

Grób rodziców Trzaskowskiego został okradziony?

"Meteory" nad Warszawą - dziesiątki nagrań w sieci!

Środowa noc, 11 sierpnia, zaskoczyła wszystkich, którzy spojrzeli w niebo. Ludzie nagrywali przelot ognistych przedmiotów nad Warszawą. Wiele osób odnotowało też fakt, że w ich pobliżu znajdywał się helikopter. Dziesiątki nagrań szybko trafiło do sieci. Poniżej kilka najlepszych ujęć.

Ludzie-Perseidy - ZDJĘCIA

Red Bull udostępniło zdjęcia ze swojej wyjątkowej akcji. Znajdziecie je w poniższej galerii.

Specjalista od astronomii wyjaśnił zagadkę

Warszawiacy i warszawianki szukali wyjaśnienia tego zjawiska. Pytanie skierowali między innymi do Karola Wójcickiego, twórcy Z głową w gwiazdach. Wójcicki zajmuje się obserwacjami astronomicznymi i popularyzowaniem wiedzy o kosmosie. Nic więc dziwnego, że wiele osób zwróciło się właśnie do niego. I faktycznie, Karol Wójcicki znał odpowiedź na pytanie, czym była "kometa" nad Warszawą. Ku zaskoczeniu dziesiątek osób, nie miało to jednak nic wspólnego ze zjawiskami astronomicznymi!

Wójcicki wyjaśnił, że płonące obiekty na warszawskim niebie to w rzeczywistości... skoczkowie spadochronowi z flarami. W środę, 11 sierpnia, skoczyli z helikoptera w ramach akcji promocyjnej Red Bull.

Ludzie-Perseidy - zaskakująca akcja Red Bull

To, co oglądaliśmy na niebie, było akcją przygotowaną przez Red Bull. Czterech wingsuiterów z grupy Red Bull Skydive Team. Dzięki specjalnym kombinezonom i przymocowanym do nich iskrzącym się flarom lecący nad miastem skoczkowie przypominali spadające gwiazdy.

Podczas swobodnego spadania mieliśmy ze sobą piękne flary i lecieliśmy razem w formacji. Na początku i pod koniec lotu, tuż przed otwarciem, trzeba być mocno skupionym, upewnić się, że wszystko gra. W trakcie lotu nad Warszawą mieliśmy około 20-30 sekund na to, żeby przyjrzeć się otoczeniu i nacieszyć widokiem, było niesamowicie – powiedział Max Manow, jeden ze skoczków ekipy Red Bull Skydive Team.

Lot Ludzi-Perseid nad Warszawą nie jest pierwszą tego typu akcją Red Bull. W 2019 tego samego dokonano w Los Angeles. Wideo znajdziecie poniżej.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Źródło: KOMETA NAD WARSZAWĄ 11.08 - wiemy, co to było! [WIDEO]