Sala kinowa

i

Autor: Anna Rezulak/KFP/REPORTER/East News

Kina i teatry ponownie zamknięte! Od kiedy do kiedy?

2020-11-04 14:41

Pandemia koronawirusa zdążyła w tym roku już bardzo mocno wpłynąć na branżę kulturalną na całym świecie. Nie tylko odwoływane są premiery filmów, wydarzenia kulturalne, ale także w marcu w Polsce raz zostały zamknięte już kina i teatry. Okazuje się, iż na jesieni ten scenariusz niestety się powtórzy, a w naszym kraju ponownie zostaną zamknięte instytucje kultury.

Kina i teatry ponownie zamknięte! Od kiedy do kiedy? Co wiadomo na temat nowych obostrzeń? Poprzednio instytucje kultury zostały zamknięte 11 marca, a ich otwarcie nastąpiło po bardzo długim czasie - z zachowaniem reżimu sanitarnego kina i teatry ponownie można było odwiedzać dopiero od 6 czerwca, jednak większość z nich otworzyła się z opóźnieniem.

Kina i teatry ponownie zamknięte! Od kiedy do kiedy? DATA

4 listopada odbyła się kolejna konferencja premiera, który ogłosił nowe obostrzenia. Wśród zmian, które mają wejść w życie, Mateusz Morawiecki ogłosił m.in. naukę zdalną dla dzieci z klas 1-3, przedłużenie nauki dla dzieci z klas 4-8 czy też zamknięcie galerii handlowych poza wybranymi sklepami. Poza tym zamknięte mają pozostać instytucje kultury, czyli teatry, kina, muzea, galerie sztuki, domy kultury, ogniska muzyczne etc. Obostrzenia te wchodzą w życie od soboty 7 listopada i mają potrwać do 29 listopada. Premier zaznaczył także, że jeśli w ciągu 10 dni od ogłoszenia obostrzeń nie spadnie liczba zakażeń, rozważany jest pełny lockodown.

Sonda
Czy jesteś za pełnym lockdownem?
Zagraniczne filmy, które były kręcone w Polsce
Źródło: Kina i teatry ponownie zamknięte! Od kiedy do kiedy?