Kiedy koniec lata? Kiedy koniec wakacji 2021? Uczniowie wracają do szkół

i

Autor: Canva.com Zdjęcie poglądowe

Kiedy koniec lata? Kiedy koniec wakacji 2021? Uczniowie wracają do szkół

2021-08-12 12:13

Kiedy koniec lata? Kiedy koniec wakacji 2021? Czy uczniowie wrócą we wrześniu do szkół? To pytania, które zadajemy sobie wszyscy, gdy sierpień zbliża się ku końcowi. Chociaż wakacje były czasem radości i odpoczynku również od epidemii koronawirusa, to z każdym dniem zbliżamy się do ich zakończenia.

Spis treści

  1. Kiedy koniec lata?
  2.  Kiedy koniec wakacji 2021?

Kiedy koniec lata? Kiedy koniec wakacji 2021? Uczniowie wracają do szkół. To Dni są coraz krótsze, a my coraz bardziej odczuwamy nadchodzącą jesień. Pierwszy dzień jesieni jest również oficjalnie uznawany za ostatni dzień lata. Czasem pogoda pozwala jednak zapomnieć o tym, że zbliżamy się do zimy. Kiedyś pierwszy dzień jesieni obchodzony był bardzo uroczyście. Był to czas zbiorów na wsi - ostatnich owoców, jak również ziemniaków i innych warzyw. To czas podziękowań dla dawnych bóstw za obfite zbiory. Warto również pamiętać, że pierwszy dzień jesieni to dzień tak zwanej równonocy jesiennej 2021.

Leśna bimbrownia zlikwidowana. 700 litrów alkoholu przejęła KAS

Kiedy koniec lata?

Lato trwa jeszcze we wrześniu! Pierwszy dzień jesieni to 23 września. Wtedy miejsce ma przesilenie jesienne. Liście zaczną jednak spadać drzew dopiero w październiku. Dni są wtedy jeszcze ciepłe i przygotowanie do zimy to prawdziwa przyjemność.

 Kiedy koniec wakacji 2021?

Wakacje kończą się 31 sierpnia. 1 września uczniowie pojawią się już w szkolnych ławkach. Tego dnia nie odbywają się jednak zajęcia, a jedynie oficjalne rozpoczęcie roku szkolnego. Pierwszym dniem nauki w Polsce jest 2 września. W 2021 roku wypada on w czwartek.

Źródło: Kiedy koniec lata? Kiedy koniec wakacji 2021? Uczniowie wracają do szkół