Ceny paliw. Gdzie przed majówką zatankujesz najtaniej?

i

Autor: pixabay.com, zdjęcie ilustracyjne Ceny paliw. Gdzie przed majówką zatankujesz najtaniej?

Kiedy i gdzie przed majówką zatankujesz najtaniej? To będzie najlepszy moment!

2022-04-28 9:49

Tuż przed majówką nie mamy dobrych wiadomości dla kierowców planujących weekendowe wyjazdy - z wyjątkiem autogazu ceny wszystkich paliw ponownie wzrosły. Wiele osób zastanawia się kiedy i gdzie zatankować paliwo. W najbliższych dniach jednak taniej nie będzie.

Kiedy najlepiej zatankować paliwo na majówkę? Odpowiedź brzmi: jak najszybciej. W najbliższych dniach specjaliści nie przewidują spadku cen paliw. Mało tego, będzie jeszcze drożej. Dlaczego? W najbliższych dniach diesel i benzyna znów mogą zdrożeć. Wszystko to, przez idącego w górę dolara, a także inne waluty. Polski złoty staje się w ostatnich dniach coraz słabsza i będzie to miało swoje odbicie na cenach paliw. 

Kolejny raz najbardziej podrożał olej napędowy. Od połowy kwietnia średnia ogólnopolska cena tego paliwa dynamicznie rośnie i od tego czasu poszła w górę już o 22 grosze. Aktualnie za litr diesla płaci się średnio 7,21 zł. O 3 grosze na litrze wzrosły również koszty tankowania benzyny Pb95, oferowanej w sprzedaży detalicznej po 6,49 zł. Nieznacznie - o 2 grosze - potaniało natomiast LPG, za którego litr płaci się 3,62 zł.

Beszamel - owoce mało znane

Jakie będą ceny na majówkę? Najnowsza prognoza portalu e-petrol sięga 1 maja, a więc początku długiego weekendu. Warto jednak dodać, że pochodzi ona z 22 kwietnia. Jeszcze przed majówką (w piątek, 29 kwietnia) e-petrol opublikuje swoją najnowszą prognozę cen paliw. Obecnie wygląda ona jak poniżej:

  • Ceny benzyny Pb 98 - 6,75-6,88 zł/l
  • Ceny benzyny Pb 95 - 6,42-6,58 zł/l
  • Ceny diesla ON - 7,15-7,31 zł/l
  • Ceny gazu LPG - 3,60-3,69 zł/l

Po powyższych prognozach widać więc wyraźnie, iż w najbliższych dniach taniej nie będzie. Jeśli więc planujemy wyjazd na majówkę samochodem z zatankowaniem nie musimy czekać. Światłem w tunelu do tańszych paliw jest stosunkowo tania ropa na giełdzie. W czwartkowy poranek wyceniana jest ona na 103 dolary. jednak to do tego aby przełożyło się to w Polsce na ceny paliw jeszcze bardzo daleka droga i w perspektywie weekendy majowego nie mamy co na nią liczyć.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Źródło: Kiedy i gdzie przed majówką zatankujesz najtaniej? To będzie najlepszy moment!