Kasper Schmeichel

i

Autor: Ronnie Macdonald flickr.com / YouTube TYSONGREER SHADY https://www.youtube.com/channel/UCCkj5iLhq2r7Qi2GmTzzrsw Kasper Schmeichel

Kasper Schmeichel oślepiany LASEREM - UEFA wszczęła śledztwo [WIDEO]

2021-07-09 10:10

Półfinał EURO 2020 wzbudził kontrowersje, a związane z nimi emocje jeszcze długo nie opadną. Tym bardziej, że Unia Europejskich Związków Piłkarskich postanowiła wszcząć śledztwo w związku z incydentem, do którego doszło podczas wykonywania rzutu karnego podyktowanego dla Anglików. Stojący w bramce Danii Kasper Schmeichel był oślepiany laserem! Więcej na ten temat w naszym artykule.

Kasper Schmeichel, bramkarz reprezentacji Danii, był oślepiany laserem przez jednego z kibiców Anglii. Dowodami na to są nagrania z półfinału EURO 2020 Anglia - Dania. Mecz rozgrywany na stadionie Wembley w Londynie obfitował w kontrowersje. Największe dotyczyły rzutu karnego podykotowanego w dogrywce. Wielu kibiców i ekspertów twierdzi, że decyzja sędziego była niesłuszna, gdyż faul na Raheemie Sterlingu to kwestia co najmniej dyskusyjna. Już w trakcie wykonywania jedenastki przez Harry'ego Kanea doszło do incydentu z laserem. Zieloną świetlną plamkę skaczącą po twarzy i oczach Schmeichela zobaczyli wszyscy oglądający transmisję meczu. Bramkarz nie dał się zdekoncentrować i obronił strzał, ale po dobitce piłka wpadła do siatki. Sprawa nie została jednak bez reakcji Unii Europejskich Związków Piłkarskich. UEFA wszczęła śledztwo.

Lewandowski grał z kibicami w piłkę na ulicy
Sonda
Kto wygra Euro 2021?

UEFA postawiła Anglii 3 zarzuty!

Oślepianie Shcmeichela laserem nie ulega wątpliwości. Widać to na nagraniach. Dziennikarz angielskiej stacji ITV komentując sytuację w studio, sprawcę wprost nazwał "idiotą". W podobnym tonie wypowiadają się też kibice. Natomiast Stan Collymore, były napastnik Anglików, stwierdził zaś, że kibic powinien zostać ukarany dożywotnim zakazem wstępu na trybuny.

UEFA wszczęła śledztwo nie tylko w sprawie oślepiania bramkarza laserem. Zarzuty są aż trzy! Dotyczą:

  • Użycia laseru przez kibica
  • Zakłócania hymnu Danii gwizdami
  • Używania środków pirotechnicznych

Sprawę ma rozpatrywać Komisja do spraw Kontroli, Etyki i Dyscypliny UEFA. Jaką decyzję może podjąć? Wielu kibiców żądało powtórzenia meczu Anglia - Dania na EURO 2020, jednak mało prawdopodobne, że podjęto by takie środki. Mecz finałowy Mistrzostw jest raczej niezagrożony. Spotkanie Włochy - Anglia 11.07 rozegrany zostanie na Wembley. Początek finału o 21:00.

Źródło: Kasper Schmeichel oślepiany LASEREM - UEFA wszczęła śledztwo [WIDEO]