szczepienia

i

Autor: Pixabay szczepienia

Już ponad 2,6 miliona ludzi w Polsce w pełni zaszczepionych przeciwko koronawirusowi

2021-04-25 16:15

Już ponad 2,6 miliona ludzi w Polsce w pełni zaszczepionych przeciwko koronawirusowi - taką informację podało twitterowe konto #szczepimysię, które jest prowadzone przez Centrum Informacji Rządowej. Łącznie, w Polsce wykonano już 10 287 545 szczepień! W sobotę w Polsce podano 10 milionową dawkę szczepionki.

W Polsce w pełni zaszczepionych - czyli dwiema dawkami lub jednodawkową szczepionką Johnson & Johnson - są 2 mln 644 tys. 263 osoby - taką informacje podało dzisiaj na Twitterze Centrum Informacji Rządu.Pierwszą dawkę otrzymało 7 mln 717 tys. 859 osób. Łącznie więc w Polsce wykonano 10 287 545 szczepień.

Sonda
Czy badano Cię na obecność koronawirusa?

DO POLSKI W NAJBLIŻSZYM CZASIE DOTRZE MNIEJ SZCZEPIONEK

- Do Polski dotrze 1 mln 100 tys. szczepionek mniej - przekazał w 24 kwietnia Michał Dworczyk, szef KPRM. Dodał, że wpłynie to na późniejsze uruchamianie punktów szczepień populacyjnych. Zmniejszenia dostaw dotyczą preparatów AstraZeneca, Johnson&Johnson oraz Moderna. Jak zaznaczył Michał Dworczyk, harmonogram rejestracji na szczepienia nie ulegnie zmianie. Jedyne czego można się spodziewać to przesunięcia szczepienia na lekko późniejszy termin osób, które już mają taki wyznaczony.

Przypomnijmy, iż obecnie Polscy pacjenci otrzymują szczepionkę przeciw COVID-19 jednej z czterech firm:

Johnson & Johnson, Pfizer/BioNTech, Moderna i AstraZeneca.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: [email protected]

Psy-ratownicy żywieckiego WPR na pierwszym treningu
Źródło: Już ponad 2,6 miliona ludzi w Polsce w pełni zaszczepionych przeciwko koronawirusowi