Joe Biden

i

Autor: PAP / EPA / JIM LO SCALZO Joe Biden

Joe Biden w Polsce - data i plan wizyty prezydenta USA w Warszawie

2022-03-21 10:23

To już oficjalna informacja - Joe Biden odwiedzi Polskę podczas swojej podróży do Europy. Prezydent Stanów Zjednoczonych ma się pojawić w Warszawie. W naszym artykule znajdziecie datę przyjazdu i plan wizyty.

Joe Biden w Polsce - informację potwierdził już Biały Dom. Prezydent Stanów Zjednoczonych rusza do Europy, a jego drugim przystankiem będzie Warszawa. Pierwszym jest zaś Bruksela, gdzie Biden weźmie udział w szczycie przywódców G7 oraz szczycie rady Europejskiej. Tematami spotkań mają być sankcje nakładane na Rosję, pomoc humanitarna dla Ukrainy i inne wyzwania związane z konfliktem. Wizytę w Brukseli zaplanowano na środę i czwartek (23-24 marca). Kiedy zaś przywódca USA pojawi się w Polsce? Jaki jest cel jego przyjazdu i co wiadomo na temat planu wizyty? Informacje na ten temat znajdziecie w dalszej części naszego artykułu.

Pruli ulicami na złamanie karku. Spieszyli się do kina i na nielegalne wyścigi

Joe Biden w Warszawie - data wizyty

Zapowiedzi przyjazdu prezydenta USA do Polski pojawiały się już od początku marca. O takich zamiarach mówił sam Joe Biden. W niedzielę, 20. marca wizytę potwierdziła zaś rzeczniczka Białego Domu Jen Psaki: Prezydent omówi to, jak Stany Zjednoczone wraz z sojusznikami i partnerami odpowiadają na kryzys humanitarny i praw człowieka stworzony przez nieusprawiedliwioną i niesprowokowaną wojnę Rosji przeciwko Ukrainie - napisała w oświadczeniu.

Joe Biden przylatuje do Warszawy w piątek, 25. marca. Prezydent będzie przebywał w stolicy Polski do soboty, 26. marca. Jaki jest plan dwudniowej wizyty? Informacje na ten temat w dalszej części artykułu.

Joe Biden w Polsce - plan wizyty

Szczegółowy plan wizyty prezydenta USA w Polsce nie został ujawniony i nie wiadomo, czy w ogóle zostanie podany do wiadomości publicznej. Wszystko ze względu na zapewnienie maksymalnego bezpieczeństwa przywódcy Stanów Zjednoczonych. Wiadomo jednak, że w sobotę, 26. marca Biden spotka się z prezydentem Andrzejem Dudą. Tego samego dnia wróci do Waszyngtonu.

Joe Biden w Warszawie - utrudnienia

Przyjazd Joe Bidena do Warszawy wiąże się z podwyższoną kontrolą bezpieczeństwa w stolicy. Pamiętając wizyty poprzednich prezydentów USA możemy się spodziewać większej liczby policji na ulicach, śmigłowców patrolujących teren z powietrza, zakazu wychodzenia na dachy budynków i przede wszystkim ogromnych utrudnień w ruchu. Gdy pojawią się oficjalne informacje na ten temat, zaktualizujemy artykuł.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Źródło: Joe Biden w Polsce - data i plan wizyty prezydenta USA w Warszawie