Jeden krok do podium. VERVA Warszawa ORLEN Paliwa podejmuje PGE Skrę Bełchatów

i

Autor: Jakub Ćmil, vervawarszawa.pl Jeden krok do podium. VERVA Warszawa ORLEN Paliwa podejmuje PGE Skrę Bełchatów

Jeden krok do podium. VERVA Warszawa ORLEN Paliwa podejmuje PGE Skrę Bełchatów

2021-04-16 21:49

Siatkarze VERVY Warszawa ORLEN Paliwa już w niedzielę 18 kwietnia mogą zawiesić na szyi brązowe medale mistrzostw Polski. Warunek jest jeden: muszą w Arenie Ursynów po raz drugi pokonać PGE Skrę Bełchatów.

W pierwszym meczu o trzecie miejsce w PlusLidze ekipa Andrei Anastasiego uciekła spod topora: w tie-breaku obroniła pięć piłek meczowych, a następnie przejęła inicjatywę i mogła cieszyć się z pierwszego postawionego kroku w kierunku podium. – Nie powinniśmy byli wygrać tego spotkania. Sam nie wiem, jak to się stało. Graliśmy słabo, w dwóch setach ponieśliśmy dotkliwe i wstydliwe porażki, ale finalnie to my byliśmy górą – przyznał samokrytycznie Igor Grobelny, przyjmujący VERVY Warszawa ORLEN Paliwa. – Wierzę, że w Warszawie będziemy lepiej zaczynać sety i zaprezentujemy wyższą skuteczność. Stawka jest duża: jeśli zagramy dobrze, możemy cieszyć się z medali – powiedział.

Warszawianie, chcąc po raz drugi wygrać z PGE Skrą, muszą poprawić się zwłaszcza w elemencie przyjęcia. – U siebie w hali bełchatowianie strzelali jak z armaty. Przy kilku tych zagrywkach nie dałem rady i nie utrzymałem piłki w grze. Zerkałem później na prędkościomierz i przecierałem oczy ze zdumienia: te serwisy leciały nawet po 120 km/h! – przypomniał Igor Grobelny. – Przed rewanżem musiałem mocno popracować z maszyną do zagrywki. Wierzę, że przyniesie to efekty. Skra na pewno znów będzie potężnie serwować. Musimy podbijać te piłki do góry – uśmiechnął się. – Walczymy nie tylko o medale, ale i o miejsce w Lidze Mistrzów na przyszły sezon. Motywacji nam nie zabraknie – dodał.

PGE Skra Bełchatów do decydującego spotkania przystąpi bez swojego lidera – Taylora Sandera. Amerykański przyjmujący w półfinałowym starciu z Grupą Azoty ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle skręcił staw skokowy i poczynania kolegów oglądać będzie z trybun. W składzie bełchatowian zabraknie również Milana Katicia, który zmaga się z urazem mięśni brzucha. Trener Michał Mieszko Gogol do dyspozycji będzie miał więc tylko Milada Ebadipoura i młodego Mikołaja Sawickiego. Niedoświadczony przyjmujący wcale nie jest jednak osłabieniem bełchatowskiego zespołu. W pierwszym starciu z VERVĄ był on jasnym punktem i obok atakującego Dušana Petkovicia liderem ofensywy PGE Skry. Dodatkowo błyszczał w polu zagrywki.

Mecz VERVA Warszawa ORLEN Paliwa – PGE Skra Bełchatów rozpocznie się o 14.45. Poprowadzą go Szymon Pindral i Mariusz Gadzina. Komisarzem będzie Bogusław Kawiak, a kwalifikatorem – Sylwester Strzylak. Transmisję z Areny Ursynów przeprowadzi telewizja Polsat Sport.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

QUIZ. Największe POLSKIE PRZEBOJE. Dokończysz refren?

Pytanie 1 z 15
„Jolka, Jolka, pamiętasz” to jeden z największych hitów Budki Suflera. Jak zaczynała się ta piosenka? Jolka, Jolka, pamiętasz…
Tak bardzo spieszył się na randkę, że stracił prawo jazdy
Źródło: Jeden krok do podium. VERVA Warszawa ORLEN Paliwa podejmuje PGE Skrę Bełchatów