Włamanie do auta

i

Autor: pixabay.com Włamanie do auta

Jechali do dziecka na OIOM - zostali OKRADZENI! Pomóżmy w odnalezieniu dokumentów i kluczyków do auta

2021-09-09 12:48

Jedna z czytelniczek zwróciła się do naszej redakcji z prośbą o pomoc. W mailu opisała kradzież, której ofiarą padli jej krewni - rodzice trzymiesięcznego dziecka przebywającego w stanie krytycznym na OIOMie. Zginęły ważne dokumenty i kluczyki do auta. Włączamy się w poszukiwania i zachęcamy do tego również Was.

Wystarczyła chwila, by złodzieje pozbawili ich nie tylko pieniędzy i dokumentów, ale także możliwości szybkiego dotarcia do dziecka na OIOMie! Jedna z czytelniczek napisała do naszej redakcji mail, w którym opowiedziała o tym, co przytrafiło się jej bratu i bratowej. To rodzice trzymiesięcznego malucha, który w ciężki stanie przebywa w Dziecięcym Szpitalu Klinicznym na ulicy Żwirki i Wigury. W środę, 8 września, jechali do Warszawy, by zobaczyć swoje dziecko na oddziale intensywnej terapii. W drodze złapali gumę i zatrzymali się przy przystanku Trakt Lubelski 01, by wymienić koło. To właśnie wtedy okradło ich dwóch mężczyzn. Odzyskanie skradzionych przedmiotów jest dla nich bardzo ważne, dlatego nagłaśniamy sprawę i prosimy Was o pomoc!

Zaczęli remont mostu Świętokrzyskiego. Nie można tego było zrobić w wakacje?

Okradzeni w drodze do chorego dziecka

Zanim zostaliśmy powiadomieni o sprawie, informacja o kradzieży pojawiła się na Facebooku. Z postu dowiadujemy się, co zginęło rodzicom chorego malucha. Złodzieje zabrali beżowo-różową torebkę oraz granatowo-białą nerkę wraz z całą zawartością:

 • 2 telefony komórkowe
 • 3 karty bankomatowe
 • wszystkie dokumenty: 2 dowody osobiste, 2 prawa jazdy, 2 dowody rejestracyjne na dane MONIKA WEGNER, TOMASZ WEGNER
 • 2 pliki kluczy
 • kluczki do samochodu Renault wraz z pilotem
 • czarne klucze wejściowe
 • kolorowy portfel w bardzo nietypowe kolorowe trójkąty

Odzyskanie tych przedmiotów jest szczególnie ważne ze względu na stan zdrowia dziecka ofiar kradzieży. Rodzice muszą być mobili, by w każdej chwili móc pojechać do swojego syna.

Rysopis sprawców kradzieży

W mailu przesłanym do redakcji opisano też wygląd sprawców. Było to dwóch mężczyzn:

 • Karnacja - ciemna
 • Ubiór - ciemne dresy
 • Jeden z mężczyzn miał około 175 cm wzrostu. Drugi - niższy, korpulentny.
 • Jeden ze złodziei miał siwiznę i zakola

Kontakt w sprawie kradzieży

Każdy, kto może wiedzieć coś o sprawcach, lub znalazł opisane wyżej przedmioty, powinien zgłosić to do najbliższej komendy policji, bezpośrednio na Facebooka poszkodowanej lub na nasz adres mailowy: [email protected]. Zachęcamy też do wsparcia zbiórki pieniędzy na leczenie dziecka ofiar kradzieży. Odnośnik znajdziecie tutaj.

Źródło: Jechali do dziecka na OIOM - zostali OKRADZENI! Pomóżmy w odnalezieniu dokumentów i kluczyków do auta