flaga

i

Autor: Dawid Bąk

Jak poprawnie wywiesić flagę na 3 Maja? Zasady prezentowania barw narodowych w oknach i na balkonach [WIDEO]

2021-04-30 11:21

Jak poprawnie wywiesić flagę na 3 Maja? Zasady prezentowania barw narodowych w oknach i na balkonach. Weekend majowy to ważny czas, dla każdego patrioty. W niedzielę 2 maja 2021 obchodzimy Święto Flagi. Z tej okazji wielu z nas zdecyduje się wywiesić jeden z najważniejszych symboli narodowych. Jak zrobić to poprawnie?

Jak poprawnie wywiesić flagę na 3 Maja? Zasady prezentowania barw narodowych w oknach i na balkonach. Przed Dniem Flagi i świętem narodowym 3 maja, żołnierze Wojska Polskiego przypominają o najważniejszych zasadach prezentowania barw narodowych. „W tym czasie w oknach, na balkonach, na budynkach, Polacy wywieszają biało-czerwone flagi, by poczuć jedność, radość i dumę. Warto wiedzieć, że w świecie flag jest hierarchia, jak w wojsku i obowiązuje protokół flagowy” - informują. Żołnierze wszystkich rodzajów Sił Zbrojnych RP z całej Polski nagrali filmiki z przesłaniem „Szanuj flagę jak Wojsko Polskie”. Film możecie zobaczyć poniżej.

Bezpieczna majówka nad wodą. Jak nie utonąć?

Zasady wywieszania flagi państwowej - jak eksponować flagę?

Należy pamiętać, że flaga powinna być przymocowana w taki sposób, aby nie uległa zerwaniu np. przez wiatr. Można ją przywiązać lub zamocować na specjalnej tulejce. Flaga nie może również:

  • dotykać podłoża
  • być zamoczona w wodzie
  • przymocowana pinezką lub na taśmę klejącą

Jeśli nasza flaga zaplącze się naokoło drzewca, to powinniśmy ja rozplątać.

Sonda
Czy sportowcy powinni zostać zaszczepieni wcześniej?
Źródło: Jak poprawnie wywiesić flagę na 3 Maja? Zasady prezentowania barw narodowych w oknach i na balkonach [WIDEO]