Wiatromierz

i

Autor: pixabay.com Wiatromierz

IMGW ostrzega: POWIEJE w WARSZAWIE! Wiatr w porywach do 90 km/h!

2021-09-23 15:30

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał dla całej Polski ostrzeżenie przed silnym wiatrem. Mocno powieje też w Warszawie. Przewiduje się, że w porywach wiatr może osiągnąć prędkość 90 km/h! Sprawdźcie, do kiedy obowiązują alerty pogodowe.

Silny wiatr w Warszawie - stolica, jak większa część kraju, znalazła się w strefie obowiązywania alertów pogodowych Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Synoptycy spodziewają się wystąpienia silnego wiatru. Szczególnie niebezpiecznie będzie nad morzem, gdzie wiatr w porywach może osiągnąć nawet 100 km/h! Warszawa leży zaś w strefie ostrzeżeń 1 stopnia. Informacja, którą znajdujemy na stronie Instytutu, głosi: Prognozuje się wystąpienie wiatru o średniej prędkości od 25 km/h do 40 km/h, w porywach do 75 km/h, z kierunków zachodnich. Lokalnie, zwłaszcza podczas burz, możliwe są porywy do 90 km/h. Najsilniejszy wiatr spodziewany jest po północy i nad ranem.

Kultowe ekranizacje lektur. Groby aktorów Znachora, Wesela, Chłopów, Pana Tadeusza, Kariery Nikodema Dyzmy i Ziemi obiecanej | Niezapomniani

Kiedy powieje w Warszawie?

Silny wiatr spodziewany jest w nocy z czwartku na piątek (23 - 24.09). Wiać zacznie nocą. Według informacji na stronie IMGW, mieszkańcy i mieszkanki Warszawy mogą się spodziewać wiatru około godziny 22:00. Najmocniej powieje nad ranem, lecz alert obowiązuje aż do godziny 12:00 następnego dnia. Pamiętajcie, by zabrać z balkonów wszystkie rzeczy, które mogą zostać porwane przez wiatr. W miarę możliwości zaparkujcie też auta z dala od drzew, by uchronić samochód przed ułamanymi gałęziami.

Źródło: IMGW

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Źródło: IMGW ostrzega: POWIEJE w WARSZAWIE! Wiatr w porywach do 90 km/h!