Festiwal Końca Lata w Zielonce - szczegóły wydarzenia!

i

Autor: Materiały prasowe Festiwal Końca Lata w Zielonce - szczegóły wydarzenia!

Festiwal Końca Lata w Zielonce - szczegóły wydarzenia!

2023-09-06 19:26

W dniach 23-24 września w Zielonce odbędzie się Festiwal Końca Lata, który będzie wyjątkową okazją, aby pożegnać się z wakacjami i cieszyć się ostatnimi promieniami słońca. To także szansa, aby poznać lokalną kulturę, tradycje i smaki tej malowniczej miejscowości pod Warszawą.

Festiwal zaplanowano w dwóch lokalizacjach: przy moście w Parku Dębinki i w Kolejowej 11. W programie znajdą się atrakcje dla całej rodziny: koncerty, warsztaty, gry i zabawy, pokazy, targi i wiele innych. Nie zabraknie też pysznego jedzenia i napojów z regionalnych produktów.

Pierwszego dnia festiwalu królować będzie muzyka. Na scenie w ogrodzie Kolejowej 11 wystąpią znani już od lat (Hurt, Bluszcz, Muzyka Końca Lata) oraz dopiero startujący ale już z sukcesami artyści (Sad Smiles, Dżesika Kalmary). Oprócz miłych dźwięków nie zabraknie rzemieślniczego piwa i czegoś na przekąskę. 

Muzyka rockowa lat 2000. - Polska. Tych płyt słuchamy do dziś

Pierwszy dzień festiwalu będzie okazją dla wszystkich, aby posłuchać zarówno rockowych hitów, jak i nowych brzmień z pogranicza indie i folk. Każdy na pewno znajdzie coś na swoje gusta - zapowiada koordynator wydarzenia - Patryk Kuś.

Festiwal Końca Lata w Zielonce - szczegóły wydarzenia!

i

Autor: Materiały prasowe Festiwal Końca Lata w Zielonce - szczegóły wydarzenia!

Drugi dzień festiwalu organizatorzy poświęcają na trochę spokojniejszy kontakt z kulturą. Nie zabraknie spektakli teatralnych, warsztatów czy paneli eksperckich, których tematami ma być ekologia i dbanie o naturę. Przewidziane jest również miejsce dla lokalnych wystawców, organizacji i przedsiębiorców, Wydarzenia tego dnia będą miały również miejsce przy moście na rzece Długiej, która to była inspiracją dla całego przedsięwzięcia. Około godziny 19:00 z Kolejowej 11 właśnie nad rzekę wyruszy kolorowy orszak z udziałem wybuchowego zespołu Tzigunz Fanfara Avantura, który da znać całemu miastu o końcu lata. Cały event symbolicznie zakończy pokaz ognia.

Nie przegapcie okazji, aby spędzić niezapomniany weekend w Zielonce i poczuć magię końca lata. Pełny program festiwalu możecie znaleźć pod linkiem.