Fardin Kazemi

i

Autor: screen Facebook/Help International - Polski Kontyngent Pomocy Irańskiemu Kierowcy Fardin Kazemi

Kiedyś pomogli mu Polacy. Teraz irański kierowca wiezie dary na Ukrainę. Piękna historia pisze się dalej!

2022-03-22 12:26

Pamiętacie Fardina Kazemi, któremu w 2019 roku zepsuła się ciężarówka? Irańskiemu kierowcy pomogli wtedy Polacy, kupując mu sprawny pojazd. Teraz Fardin chce tą samą ciężarówką zawieźć dary dla Ukrainy. Piękna sprawa!

Historia Fardina Kazemi poruszyła Polaków

O tej historii było w Polsce głośno. Fardin Kazemi w grudniu 2019 roku utknął w naszym kraju. Na drodze krajowej nr 1 w Koziegłowach pod Częstochową zepsuła się jego ciężarówka international 9670, wyprodukowana w 1988 roku. Silnika pojazdu nie udało się uruchomić, a losem Irańczyka zainteresowali się inni kierowcy. Na Facebooku powstał profil "Help International - Polski Kontyngent Pomocy Irańskiemu Kierowcy". Początkowo samochód starano się naprawić - niestety bezskutecznie. Wtedy rozpoczęto zbiórkę na nowy pojazd. Ta okazała się sukcesem! Najpierw w planach był zakup Dafa, jednak właścicielem marki są Amerykanie, a to wykluczyło sprzedaż ciężarówki ze względu na sankcje nałożone przez USA na Iran.

Scania wyprodukowana w 2013 roku trafiła w ręce Fardina na początku stycznia. Kierowca pojechał nią do Iranu. Tam jednak rozpoczęły się problemy z zalegalizowaniem ciężarówki. Ostatecznie Fardin swoją pracę wznowił po 22 miesiącach.

Zamknęli im drogę, więc pojechali pod prąd! Wszystko się nagrało

Historia Fardina i jego Scani się nie kończy. Irańczyk chce wykorzystać swój pojazd i pomóc Ukraińcom. Kierowca zbiera środki opatrunkowe oraz karmę dla zwierząt z 11 schronisk. Transport kilka dni temu ruszył w stronę Ukrainy. Jego celem jest Winnica - to tam Irańczyk zostawi swoją pomoc.

Co piękne, Fardin podczas swej podróży zatrzymywał się w kilku miejscach w Polsce. Okazało się, że ludzie mają wielkie serca i chętnie dorzucali środki dla Ukrainy. Trwa także internetowa zbiórka. Pieniążki zostaną przekazane na środki opatrunkowe oraz na karmę dla zwierząt. Więcej informacji, a także trasę, jaką pokonuje Fardin można śledzić na profilu "Help International - Polski Kontyngent Pomocy Irańskiemu Kierowcy" na Facebooku.

Źródło: Kiedyś pomogli mu Polacy. Teraz irański kierowca wiezie dary na Ukrainę. Piękna historia pisze się dalej!