Drastyczne załamanie na rynku Bitcoina

i

Autor: freeimages.com/Leszek Soltys Drastyczne załamanie na rynku Bitcoina

Elon Musk napisał jedno słowo na Twitterze i Bitcoin stracił wiele na wartości. O co chodzi?

2021-05-18 12:22

Elon Musk jest postacią, która wyznacza nowe trendy i często swoimi ekscentrycznymi zachowaniami, mocno potrafi namieszać. Niedawno, wystarczyło jedno słowo, by kurs Bitcoina dramatycznie spadł. Co zrobił Elon Musk?

Elon Musk jest postacią wyjątkową, która swoimi ekscentrycznymi zachowaniami potrafi zaskoczyć i często też zirytować. Niedawno właściciel Tesli zaskoczył wszystkich wpisem na Twitterze, który zrobił spore zamieszanie i spowodował, że kurs Bitcoina sporo spadł.

Elon Musk najbogatszym człowiekiem świata. Co sam mówi o swoich sukcesach i biznesie?

Elon Musk wrzuca tweeta i kurs Bitcoina spada. O co chodzi?

O co chodzi? Otóż, jeden z ekspertów napisał:

Bitcoinerzy zaczną pluć sobie w brodę w następnym kwartale, kiedy dowiedzą się, że Tesla sprzedała resztę swoich zasobów bitcoina

Na co Elon Musk zareagował jednym słowem w odpowiedzi, pisząc:

Rzeczywiście

Przez to stwierdzenie, kurs Bitcoina spadł o 10%! Najgorsze jest to, że cały czas kurs się waha, a przypomnijmy, że firma Muska kupiła Bitcoina o równowartości 1,5 mld dolarów! Musk już wcześniej nie za bardzo pomógł Bitcoinowi, mówiąc, że do wykopania Bitcoina potrzebne jest bardzo dużo paliw kopalnych, co jest szkodliwe dla środowiska. Jak widać, Muskowi nie jest po drodze z Bitcoinem, co innego jeśli chodzi o Dogecoin, który Musk podpromował ostatnio w swoich mediach społecznościowych.

Sonda
Czy zainwestowałbyś w kryptowaluty?