Rondo Sedlaczka

i

Autor: Małgorzata Gajewska

Dwa tygodnie utrudnień dla kierowców. Zamkną rondo Sedlaczka!

2022-02-03 19:31

Remont wiaduktów na Trasie Łazienkowskiej powoduje utrudnienia nie tylko na niej samej. Aby bezpiecznie przeprowadzić prace rozbiórkowe, drogowcy są zmuszeni zamknąć na jakiś czas znajdujące się pod wiaduktami rondo Sedlaczka. Ruch zostanie utrzymany jedynie dla pieszych.

SKM testuje swoje nowe pociągi. Byliśmy w środku

Inaczej samochody i autobusy

Wykonawca 5 lutego rozpoczyna prace rozbiórkowe starego wiaduktu. Zamknięte zostanie rondo oraz wloty pobliskich ulic:

  • Łazienkowskiej,
  • Myśliwieckiej
  • i Rozbrat.

Dla kierowców przygotowano w obu stronach objazdy. - Objazdy poprowadzą od alej Jerozolimskich, Belwederską do Gagarina a następnie Czerniakowską, a w drugą stronę ulicą Kruczkowskiego, Ludną do ulicy Solec - mówi Małgorzata Gajewska ze Stołecznego Zarządu Rozbudowy Miasta.

Również komunikację czekać będą objazdy. Swoje trasy będzie musiało zmienić aż 8 linii autobusowych.

- Spowoduje to zmiany tras autobusów. Linie 107, 108, 109, 159, 162, 171, N33 i N83 zostaną skierowane na trasy objazdowe. - mówi Tomasz Kunert z Zarządu Transportu Miejskiego.

Oto jak zmienią się trasy poszczególnych linii:

  • Linie autobusowe 109 i 171 w kierunku pętli Torwar ominą utrudnienia ulicami Książęcą, Ludną, Wioślarską, Solec, Górnośląską i Rozbrat do przystanku ŚNIEGOCKIEJ 02. W kierunku krańców Os. Górczewska i Chomiczówka autobusy będą odjeżdżały z przystanku ŚNIEGOCKIEJ 52 i ul. Rozbrat pojadą do swoich tras.
  • Linie 107 i 159 w kierunku pętli Kierbedzia i EC Siekierki będą kursowały Al. Ujazdowskimi, przez pl. Na Rozdrożu, al. J. Ch. Szucha, Trasą Łazienkowską i ul. Solec do ul. Czerniakowskiej. W kierunku pętli Esperanto i CH Blue City autobusy zostaną skierowane na objazd tą samą trasą, z pominięciem al. J. Ch. Szucha.
  • Linie autobusowe 108 w kierunku Pl. Trzech Krzyży i 162 w kierunku pl. Gen. J. Hallera pojadą ulicami: Czerniakowską, Solec, Wioślarką i Ludną. W stronę przeciwną tj. w kierunku pętli Metro Wilanowska lub krańca EC Siekierki i Chełmskiej objazd poprowadzi ulicami Górnośląską, Solec i Czerniakowską.
  • Autobusy linii nocnych N33, N83 (już od piątkowej nocy, z 4 na 5 lutego) w kierunku pętli Zajezdnia Woronicza i PKP Piaseczno zostaną skierowane na ul. Górnośląską, Solec i Czerniakowską, a w kierunku pętli Dw. Centralny kursować będą ulicami: Czerniakowską, Solec, Wioślarską i Ludną.

Przejście dla pieszych, ale nie bez zmian

Przez cały czas prowadzenia prac utrzymany zostanie ruch pieszych. Jednak muszą się oni liczyć w tym miejscu z lokalnymi utrudnieniami, a także tym, że to wykonawca prac będzie decydował, w którym miejscu mogą się poruszać.

- Przejście dla pieszych będzie znajdowało się w innym miejscu niż obecne przejście, ale będzie cały czas utrzymane, raz w jednym, raz w innym miejscu - mówi Małgorzata Gajewska.

Urzędnicy zapewniają, że dołożą starań, aby prace zostały zakończone w terminie. Ten wyznaczono na 20 lutego. - Chcielibyśmy przeprowadzić prace tak, żeby jak najmniej było tych uciążliwości, w związku z czym będą one prowadzone również w późnych godzinach oraz w dni wolne od pracy, za co przepraszamy okolicznych mieszkańców - mówi rzeczniczka Stołecznego Zarządu Rozbudowy Miasta.

Kultowe samochody z lat 80. Pamiętasz ich nazwy?

Pytanie 1 z 5
Ferrari uważane za prawdziwą legendę. O jakim modelu mowa?
Ferrari F40

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Źródło: Dwa tygodnie utrudnień dla kierowców. Zamkną rondo Sedlaczka!