Deszcz meteorytów w lipcu 2021: kiedy i gdzie oglądać spadające gwiazdy?

i

Autor: Canva.pl Zdjęcie poglądowe

Deszcz meteorytów w lipcu 2021: kiedy i gdzie oglądać spadające gwiazdy?

2021-07-07 14:32

Deszcz meteorytów w lipcu 2021: kiedy i gdzie oglądać spadające gwiazdy? Latem każdy z nas lubi spędzać czas na świeżym powietrzu. Wakacyjne imprezy i grille można połączyć z obserwowaniem gwiazd! Już w lipcu czeka nas niezwykłe widowisko! Przed nami prawdziwy deszcz meteorytów. Szykujcie lornetki i wygodne koce, bo to jedna z niepowtarzalnych okazji.

Maksimum meteorów z roju Południowych delta Akwarydów - to niezwykłe zjawisko będziemy mogli zobaczyć na nocnym niebie już 28 lipca. Dzień ten przypada w środę, dlatego warto zaplanować podziwianie gwiazd na kilka dni wcześniej. Co nam będzie potrzebne? Przyda się lornetka, wygodny koc i... cierpliwość. Co warto wiedzieć o roju? Jego aktywność jest wysoka, a obfitość wynosi 20 meteorów/h. Przeloty meteorów są więc wyjątkowo dobrze widoczne.Podwyższoną aktywność roju udało się zaobserwować w roku 1934.

Pijany mężczyzna jechał wężykiem ulicami Olsztyna

Deszcz meteorytów w lipcu 2021: kiedy i gdzie oglądać spadające gwiazdy?

Delta Akwarydy w lipcu będą widoczne w całej Polsce. Najlepiej obserwować je w mało oświetlonych miejscach, czyli na obrzeżach miast czy w lasach. Oglądać będziemy je mogli od zachodu słońca niemal przez całą noc. Warto zatem zaopatrzyć się w lornetkę, chociaż zjawisko będzie dobrze widoczne również gołym okiem. Nie zapomnijcie też wypowiedzieć życzenia!

Źródło: Deszcz meteorytów w lipcu 2021: kiedy i gdzie oglądać spadające gwiazdy?