TO młodzieżowe słowo jest NAJPOPULARNIEJSZE. ŚPIULKOLOT daleko za podium!

i

Autor: Pixabay.com TO młodzieżowe słowo jest NAJPOPULARNIEJSZE. ŚPIULKOLOT daleko za podium!

Delta, inflacja, a może cnoty niewieście? Co będzie słowem roku UW?

2021-12-30 20:03

Do 31 grudnia trwa głosowanie ​na słowo roku - to plebiscyt organizowany przez Uniwersytet Warszawski . Do wyboru jest 25 propozycji zgłoszonych przez jury. Można też zgłosić własną propozycję. Kiedy poznamy wyniki?

Słowo roku UW: Co to za plebiscyt?

Słowo roku jest wybierane na Uniwersytecie Warszawskim od 2011 roku. Głosować może jednak każdy. W ramach konkursu najważniejsze wyrażenie ostatnich 12 miesięcy wybierają internauci oraz kapituła językoznawców. Można głosować na dwa sposoby:

  • poprzez wybranie jednej z 25 propozycji
  • lub proponując własnego kandydata.

- Nie musi być dobre czy złe, nie musi to być zjawisko które cenimy, tylko coś ważnego - mówi profesor Marek Łaziński z Instytutu Języka Polskiego UW, organizator plebiscytu.

Edycja 2021

W tym roku do wyboru jest 25 propozycji kapituły - wśród nich znalazły się między innymi: inflacja, delta, reasumpcja, cnoty niewieście czy szczepienie, czyli słowo roku w Wielkiej Brytanii i Rosji. W zeszłym roku w głosowaniu zarówno internautów, jak i kapituły, wygrało słowo koronawirus.

Wcześniej poznaliśmy Młodzieżowe Słowo Roku. Został nim określenie śpiulkolot, czyli miejsce do spania.

Głosowanie na Słowo Roku 2021 trwa do końca 31 grudnia. Wyniki poznamy 5 stycznia. Głosować można [TUTAJ].

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Czego warszawiacy życzą w nowym roku? Czy czegoś się boją?

Noworoczny quiz sportowy. Co zapamiętałeś z 2021 roku?

Pytanie 1 z 38
Sukcesów nie brakowało także u Roberta Lewandowskiego. Ile bramek strzelił w sezonie 2020/2021 w niemieckiej Bundeslidze, bijąc rekord Gerda Muellera?
Źródło: Delta, inflacja, a może cnoty niewieście? Co będzie słowem roku UW?