Czy w kosmosie można uprawiać seks? Naukowcy odradzają

i

Autor: Daily Motion / IndieGOGO / Pornhub Kadr z filmu reklamującego zbiórkę serwisu Pornhub na nagranie filmu w kosmosie.

Czy w kosmosie można uprawiać seks? Naukowcy komentują

2023-07-26 8:51

Opublikowane niedawno badanie w swojej konkluzji nie pozostawia wątpliwości: jeśli kosmiczna turystyka stanie się powszechna, wraz z nią trzeba będzie odradzać takim turystom igraszek w przestrzeni.

W 2015 roku Pornhub, popularny serwis streamingowy specjalizujący się w erotyce, ogłosił plany nakręcenia filmu porno w kosmosie. Udział w nim miały wziąć światowej sławy gwiazdy tej branży, a za transport na orbitę miał odpowiadać Richard Bronson i jego Virgin Galactic. Niestety nie udało się zgromadzić odpowiednich środków i projekt upadł. Kto jednak zabroni kosmicznych marzeń o miłości bez grawitacji i zahamowań?

Zabronić to nie, ale zdecydowanie odradzać zamierzają autorzy pracy opublikowanej w portalu Zenodo. Czas publikacji nie jest przypadkowy, bo w już jutro (28.04.2023) rozpoczyna się Space Tourism Conference 2023, wielkie wydarzenie dotyczące przyszłości kosmicznej turystyki.

- Jest nierealistycznym zakładać, że wszyscy zainteresowani kosmiczną turystyką będą zachowywać abstynencję seksualną – piszą autorzy pracy, pod którą podpisali się naukowcy z Wielkiej Brytanii, Holandii, USA, Austrii i Brazylii – to podnosi poziom ryzyka niekontrolowanego zapłodnienia w kosmosie, a to tworzy poważne ryzyko dla tworzącego się sektora turystyki.

Czego tu się właściwie obawiać? Według badaczy zainteresowani oferowaniem ludzkości kosmicznych wycieczek nie brali do tej pory tego problemu na poważnie. Tymczasem brak atmosfery ziemskiej może oznaczać zwiększoną podatność na promieniowanie kosmiczne i inne zjawiska. To natomiast może przełożyć się na zmiany rozwojowe dzieci, wystąpienie rozmaitych chorób i wad wrodzonych. Co więcej, zagrożenie może pozostać nawet po podróży kosmicznej, ponieważ promieniowanie może wpłynąć na spermę mężczyzn, którzy z takiej wycieczki wrócą.

Z pewnością będzie to wymagało dalszych badań, których przeprowadzenie może być… dość problematyczne, biorąc pod uwagę jak obecnie wyglądają warunki pracy naukowców w kosmosie. Miłość w stanie nieważkości może wydawać się przepięknie poetycka, podobnie zresztą jak kosmiczne narodziny dziecka, jednak bez dokładnych danych trudno jest przewidzieć co tak naprawdę może się wydarzyć. Kosmicznej turystyki to raczej nie zatrzyma, jednak przyszli prywatni odkrywcy nieziemskich widoków powinni jeszcze długo przed startem być poinformowani o tym, że pozaziemska miłość obecnie może jeszcze być bardzo niebezpiecznym pomysłem.

Radek Kotarski odpytany z historii / Mellina #28